45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wilczy apetyt przed okresem. Jak sobie z nim poradzić ?

Wilczy apetyt przed okresem. Jak sobie z nim poradzić ?Wilczy apetyt przed okresem. Jak sobie z nim poradzić ?

Bycie kobietą rządzi się swoimi prawami, jednym z nich jest wzmożony apetyt przed miesiączką. Zakładając, że mamy regularne cykle, w ostatnim tygodniu 28 – dniowego cyklu kilka dodatkowych kilolgramów może niechlubnie odbić się na naszej wadze.

Za bezgranicznym apetytem na słodkie przekąski stoi wzrost estrogenów przy niedoborze progesteronów. Ponury nastrój zatrzymuje nas w bezruchu, a woda magazynuje się w organizmie.

  • Jak sobie poradzić z apetytem przed okresem?

  • Co to jest PMS?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)?

Gdy tylko budzi się zespół napięcia przedmiesiączkowego (z ang. premenstrual syndrome), spożywasz średnio 1/3 kalorii więcej, niż na co dzień. PMS jest grupą symptomów, które pojawiają się na 7-10 dni przed miesiączką, trwają do pierwszych dwóch dni okresu. W tym czasie przeważnie robimy się marudne i przewrażliwione, emocjonalnemu rozchwiani towarzyszy niemal wilczy apetyt. Spadek hormonów szczęścia powoduje, że nasz nastrój niemal zakrawa na stany depresyjne. Błyskawicznie przybywają nam 2-3 kilogramy. Pogorszeniu ulega także fizyczne samopoczucie, odczuwamy bóle głowy, ociężałość, zaparcia, wzdęcia i bolesność piersi.

Weź na przeczekanie...

  • Pokusa na słodycze najpóźniej mija po kilkunastu minutach, tego faktu dowiedziono w badaniach. Dobrze jest nie gromadzić na zaś zapasów, bo może się okazać, że zanim zdążymy się wybrać do sklepu, apetyt spadnie.

  • Ludzka psychika jest tak skonstruowana, że niektóre sytuacje automatycznie kojarzy z jedzeniem. Jeśli z przyjaciółką spędzasz piątkowe popołudnia na sofie przed telewizorem, a zaabsorbowane serialem bezwiednie podjadacie popcorn, spróbuj umówić się z nią na wizytę u kosmetyczki. Twóje samopoczucie się poprawi i unikniesz okazji do podjadania.

  • To dość oryginalne by osoba praworęczna jadła przy użyciu lewej dłoni, a mańkut prawej, lecz ma swoje uzasadnienie. Badacze z Monash University przeprowadzili test, który wykazał, że osoby spożywające w kinie popcorn, w ten sposób zjedli go znacznie mniej.

  • Ból piersi i gradowy nastrój złagodzi zupełnie niedoceniana witamina B6. Nie mniej ważną korzyścią płynącą z jej zażywania jest ta, iż usprawnia spalanie tłuszczu. Warto sięgnąć po banany, płatki zbożowe lub wątróbkę.

  • Wapń odgrywa niebotyczną rolę w sterowaniu gospodarką hormonalną u kobiet. Nic dziwnego, że czujesz się rozchwiana, jeśli masz jego niedobór podczas PMS. Możesz zastosować suplementację lub wspomóc się zawierając w posiłkach 2 szklanki jogurtu czy mleka.

  • Na stany depresyjne, zmęczenie i rozdrażnienie, które towarzyszy zespołowi napięcia przedmiesiączkowego, pomoże magnez. Pestki słonecznika, orzechy, chleb z ziarnami z pełnego przemiału i kasza gryczana, stanowią doskonałe jego źródło. Możesz uszczknąć też odrobinę gorzkiej czekolady, ale pamiętaj że jest bardzo kaloryczna.

pms zespół napięcia przedmiesiączkowego apetyt przed okresem wilczy apetyt przed okresem większy apetyt przed okresem podjadanie przed okresem apetyt na słodycze przed okresem znp znp a apetyt pms a apetyt wzmożony apetyt
Komentarze
Dodano: 16 Październik 2016
Autor: BaSIA
Ocena:
Ja przed okresem daję sobie dyspensę na coś słodkiego. To pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną. Inaczej chyba bym nie przetrwała. Ale kiedy indziej zero słodkości. Nul.
Odpowiedź
Dodano: 31 Sierpień 2016
Autor: Marta
Ocena:
Ja sięgam po zdrowe przekąski, ale czasem nawet one nie są w stanie wygrać.
Odpowiedź
Dodano: 05 Czerwiec 2016
Autor: Jola
Ocena:
U mnie na apetyt przed okresem działa szklanka wody z cytrynką i miętą :)
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: dominiq
Ocena:
jestem zainspirowana stwierdzeniem, żeby jeść lewą ręką, jak jestem praworęczna, muszę to sprawdzić na własnej osobie
Odpowiedź
Dodano: 17 Kwiecień 2016
Autor: Natka
Ocena:
Ja mam większy apetyt przed okresem, czasem zjadłabym konia z kopytami, ale najczęściej zapijam to szklanką wody lub herbatką zieloną, natomiast słodyczy nie kupuję i problem z głowy.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach