45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wieczna młodość, piękna skóra i brak zmarszczek? Pierwsze testy leku już w 2016 roku!

Wieczna młodość, piękna skóra i brak zmarszczek? Pierwsze testy leku już w 2016 roku!Wieczna młodość, piękna skóra i brak zmarszczek? Pierwsze testy leku już w 2016 roku!

Naukowcy już od lat pracują nad lekiem, który pomógłby w uchronieniu w nas młodości, w zatrzymaniu nieubłaganie biegnącego w przód czasu. Czy to jest możliwe? Wielu badaczy pozostawia to pytanie bez odpowiedzi. Niemniej jednak nowy zespół badaczy z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku zaplanował nowe badania zakrojone na szeroką skalę, które mogą przyczynić się do odkrycia swoistego „serum młodości”.

  • Jak dbać o skórę?

  • Jak walczyć ze zmarszczkami?

Oczekiwane efekty stosowania leku

  • Zatrzymane starzenia się skóry
  • Spowolnienie starzenia się komórek ciała
  • Polepszenie funkcjonalności ciała w wieku starszym
  • Polepszenie wyglądu skóry, odmładzanie

Główny składnik nowego leku

Głównym składnikiem leku ma być metformina, która wykorzystywana jest już w medycynie od 1957 roku do leczenia cukrzycy. Badania nad skutkami leczenia metforminą przyniosły dobre rezultaty. Okazało się, że  w grupie otyłych cukrzyków obserwowanych przez okres aż 10 lat znacznie zmniejszyła się śmiertelność, osoby chore stawały się bardziej sprawne fizycznie, mniej otyłe, znacząco zmniejszyły się również objawy cukrzycy oraz powikłania cukrzycowe.

Działanie leku a serum młodości

Metformina jest lekiem hipoglikemizującym czyli obniżającym poziom cukru we krwi. Jeśli jej działanie odnawiające i odmładzające zostanie potwierdzone, to można będzie wysunąć wniosek, że samo ograniczenie spożywanego cukru mogłoby w tym względzie pomóc w spowolnieniu starzenia się organizmu. Metformina działa również przeciwnowotworowo, a więc i w tym względzie mogłaby rzeczywiście posiadać własności odnawiające i odbudowujące komórki ciała oraz leczące choroby nowotworowe.

Dodatkowo lek ten pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ponieważ po pierwsze tworzy swoiste uczucie sytości, a po drugie pomaga szybciej spalać tkankę tłuszczową. W medycynie od dawna spekuluje się, że ograniczenie podaży kalorii może być dla organizmu dobroczynne i wpływać w sposób pozytywny na zdrowie.

Kiedy rozpoczną się badania?

Pierwsze badania nad nowym lekiem młodości rozpoczną się już w 2016 roku. Badania będą prowadzone w Nowym Jorku przez pięć kolejnych lat. Obejmą około 3 000 siedemdziesięciolatków. Badania będą wykonywane od razu na ludziach, ponieważ główny składnik leku – metformina – jest już od dawna stosowany w medycynie, a więc znane są wszelkie przeciwwskazania do jego podawania, czy też wszelkie skutki uboczne. Wyniki badań zapewnie zostaną ogłoszone w roku ich zakończenia lub dalej ze względu na dużą liczbę osób badanych, których wyniki będzie trzeba zanalizować, by wysnuć rzetelne wnioski.

odmładzanie skóra młodość metoformina
Komentarze
Dodano: 01 Styczeń 2017
Autor: Maryla
Ocena:
Gabrielo, kosmetykami mozna wspomoc tylko wyglad zewnetrzny a nie caly organizm. Czytaj artykul ze zrozumieniem.
Odpowiedź
Dodano: 25 Lipiec 2016
Autor: Gabriela
Ocena:
Chyba jeszcze nikomu nie udało się stworzyć takiego prawdziwego serum młodości i raczej podchodziłabym do tego sceptycznie. Ale są dobre kosmetyki przeciwstarzeniowe i temu nie zaprzeczam.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach