45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Więcej zdrowia w duecie! Poznaj korzystne połączenia superfoods

Więcej zdrowia w duecie! Poznaj korzystne połączenia superfoodsWięcej zdrowia w duecie! Poznaj korzystne połączenia superfoods

Dbasz o siebie. Odkrywasz zdrowe pokarmy tzw. superfoods, które chętnie włączasz do swej diety. A gdyby tak komponować super zdrową żywność w pary odnieślibyśmy jeszcze więcej prozdrowotnych korzyści dla zdrowia. Przekonaj się, co warto łączyć ze sobą.

Jak wykazano, synergiczne działanie dwóch produktów mnoży dobroczynne efekty. Amerykański magazyn „Time” rozpisywał się o wnioskach naukowców już jakiś czas temu.

 • Jakie zdrowe pokarmy jeść?

 • Czy pomidory z oliwą z oliwek są zdrowe?

Więcej zdrowia w duecie!

 • Wyniki testów na myszach opublikowanych w roku 2007 w piśmie „Cancer Research” wykazały, iż w diecie, której 10% stanowiły brokuły zniwelowano komórki nowotworu prostaty o 4/10, natomiast przy udziale pomidorów o 3/10. Synergiczne działanie obu produktów zredukowało szkodliwe komórki o 52%.
 • Klasycznym już duetem są pomidory z oliwą z oliwek. Dzięki dodatkowi tłuszczu substancje zdrowotne w pomidorach mogą się doskonale przyswajać. Nie jest dziełem przypadku, że stawiamy właśnie na ten tłuszcz roślinny, gdyż likopen ma najlepsze warunki dla przyswajania właśnie w towarzystwie oliwy z oliwek. Jako karotenoid substancja ta zapobiega rozwojowi niektórych nowotworów, miażdżycy i chorób serca. Właściwości aktywizują się również w momencie podgrzania, zatem jeśli przepadacie za sosem pomidorowym, z czystym sumieniem go polecamy.
 • Z oliwą powinniśmy łączyć także bogatą w witaminę K brukselkę, która doskonale się z nią przyswaja i zapobiega wielu rodzajom nowotworów, optymalizuje krzepliwość krwi i gospodarkę wapniową. Przy okazji wspomożemy serce i układ krążenia.
 • Kurkuma znana jest z właściwości antyoksydacyjnych, przeciwdziałania nowotworom, a także ze zwalczania bakterii oraz stanów zapalnych. Niejednokrotnie jednak nie korzystamy w pełni z jej właściwości, gdyż zostaje ona błyskawicznie metabolizowana. Słynna dietetyk Melissa Rifkin z Nowego Jorku zaznacza, iż w połączeniu z pieprzem jej aktywność jest nawet o 1000 razy silniejsza.
 • Zawarta w czekoladzie katechina przeciwdziała zatorowi tętnic. Jabłko spożyte wraz z czerwoną skórką pełną kwercetyny i bogatą w kakao gorzką czekoladą hamuje prawdopodobieństwo rozwju schorzeń układu krążenia.
 • Piperyna w czarnym pieprzu sprzyja redukcji wagi, gdyż zapobiega tworzeniu nowych komórek tłuszczu, jak również ogranicza tłuszcz we krwi. W duecie z zieloną herbatą szybciej uzyskamy szczupłą sylwetkę. Wzrośnie metabolizm, spadnie ryzyko powstawania komórek rakowych.
 • Czarna fasola przy wsparciu czerwonej papryki, dzięki witaminie C zwielokrotni wchłanianie białka cenionego przez osoby na diecie jarskiej.
 • U pacjentów, którzy spożywali 12 g oleju z łososia i blisko 1 g czosnku, zły cholesterol spadł o niemal 10%.
 • W miesiącach jesienno-zimowych, najlepiej przyswajać witaminę D produkowaną w czasie słonecznych dni przez nasz organizm w postaci łososia, który warto wzbogacić wapniem, dzięki jarmużowi.
 • Zestawienie zamyka szpinak pełen witamin z grupy B i C, E, K. Warzywo jest zasobne także w żelazo, magnez i potas. Migdały posiadają tłuszcze mononienasycone, zawierają kwasy fenolowe, fenole i flawonoidy, a ponadto pozwolą przyswoić substancje odżywcze ze szpinaku. Kombinacja tych składników sprawdzi się w sałatce.
serce odchudzanie szczupła sylwetka zdrowa żywność superfoods połączenia superfoods jak łączyć posiłki co jeść razem

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach