45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Wakacyjne SOS dla włosów – jak chronić włosy przed słońcem?

Wakacyjne SOS dla włosów – jak chronić włosy przed słońcem?Wakacyjne SOS dla włosów – jak chronić włosy przed słońcem?

Często zapominamy o odpowiedniej ochronie włosów latem.  Chronimy skórę, włosów natomiast nie. A są one bardziej podatne na szkodliwe działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Jak dbać o włosy latem, by jesienią nie były przesuszone, łamliwe,  zniszczone i matowe? Jest na to kilka prostych sposobów.

  • Jak chronić włosy przed słońcem?

  • Jak dbać o włosy?

  • najprostszym sposobem będzie zakrycie włosów, schowanie ich pod kapeluszem, chustką lub czapką – gdy nie będą narażone na działanie promieni słonecznych, będą zdrowsze
  • kosmetyki do włosów z filtrami – obecnie możemy już wybierać w szerokiej ofercie kosmetyków z filtrami do włosów. Oprócz filtrów, kosmetyki tego typu zawierają dodatkowo składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące jak na przykład ceramidy, witaminy A, B, E, F, H, olejek jojoba, kolagen morski lub olejek makadamia.
  • mgiełka w sprayu – warto mieć ją pod ręką i w ciągu dnia spryskiwać nią włosy, wówczas nie będą się tak szybko przesuszać
  • unikaj wystawiania mokrych włosów na słońce – mokre włosy wystawione na słońce niszczą się znacznie szybciej, dlatego po wyjściu z wody poczekaj w cieniu Lub pod parasolem, aż włosy wyschną. Nie należy ich również wykręcać z wody – gdy są mokre, ich łuski otwierają się i łatwo o uszkodzenia. Po wysuszeniu najlepiej spiąć włosy, zwłaszcza długie – im mniejsza ich powierzchnia będzie wystawiona na słonce, tym dla nich lepiej.
  • nie farbuj włosów – włosy farbowane są osłabione i przez to bardziej podatne na uszkodzenia. Nie jest również wskazane rozjaśnienia włosów. Jeden i drugi zabieg przesusza włosy, które będą mniej broniły się przed działaniem  promieni UV. W efekcie będą bardzie zniszczone. Ponadto nowy kolor na słońcu szybko wyblaknie, więc aby efekt był trwały a włosy zdrowe, warto z farbowaniem poczekać do jesieni

Po powrocie z plaży

Gdy wrócimy z plaży należy pamiętać o dokładnym umyciu włosów i skóry głowy (najlepiej szamponem „letnim” z filtrami). Następnie należy nałożyć na włosy odżywkę o działaniu regeneracyjnym. Do mycia włosów należy używać ciepłej wody, bo wtedy dokładnie usuniesz tłuszcz i resztki z kosmetyków. Końcowe jednak płukanie należy wykonać chłodną wodą – zamknie ona na koniec otwarte łuski włosów ograniczając uszkodzenia.
Jeżeli spędzamy cały dzień na plaży należy pamiętać, że mycie włosów powinno być bardzo dokładne, co najmniej 2 razy po powrocie do domu. Dodatkowo, warto 2-3 razy w tygodniu nałożyć maseczkę na włosy. Najlepsze efekty osiągniemy używając szamponu, odżywki i maski z tej samej linii jednego producenta.

Dieta dla włosów

O włosy możemy zadbać również od środka. Dlatego też jedzmy dużo warzyw i owoców. Dobrym rozwiązaniem są lekkie sałatki z dodatkiem sosu na bazie oliwy z oliwek lub oleju lnianego, które dostarczą nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Fryzury latem

Najprostszym rozwiązanie jest związanie włosów. Jednak dla tych, którzy codziennie stylizują sobie fryzurę, z pewnością pomogą kosmetyki do stylizacji, które zawierają filtry UV. Na rynku można już znaleźć żele, lakiery czy pianki właśnie z filtrem. Ułatwiają one układanie włosów, pielęgnują, nadają połysk włosom i zapobiegają utracie pigmentu.

włosy słońce ochrona włosów przed słońcem włosy na słońcu włosy latem słońce i włosy

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach