45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

W jakim stopniu szkodzą nam: torba oversize, bielizna wyszczuplająca i lakier hybrydowy?

W jakim stopniu szkodzą nam: torba oversize, bielizna wyszczuplająca i lakier hybrydowy?W jakim stopniu szkodzą nam: torba oversize, bielizna wyszczuplająca i lakier hybrydowy?

Każda z nas nosi w sobie potrzebę bycia atrakcyjną, nie tylko dla mężczyzny, ale również dla własnego zadowolenia. W trosce o własne piękno jesteśmy skłonne stosować diety ubogie w składniki odżywcze. Lista naszych przewinień wobec swojego zdrowia okazuje się być jednak dłuższa...

Szpilki są także dość oklepanym tematem. Wywołują przeciążenia, haluksy, a nawet wrastanie paznokci. Zakładając je przyjmujemy nienaturalną pozę. Na co jeszcze powinnyśmy uważać?

  • Czy szpilki szkodzą?

  • Czy stringi szkodzą?

Czego nie robić dla urody? - popularne błędy

  1. Marzysz o spojrzenie spod firanki rzęs? O ile na większe wyjścia doczepione rzęsy wydają się być bezpiecznym rozwiązaniem, to przy regularnym obciążeniu prawdziwych kosmków, sprowokują ich szybsze wypadanie. Stosowanie sztucznych kępek wiąże się również z ryzykiem ograniczenia wzrostu naturalnych rzęs, a nawet uszkodzeniem mieszków włosowych. Co więcej, może się okazać, iż stosowany do mocowania klej wywoła u nas alergię, która objawi się poprzez uciążliwe zapalenie spojówek. Jeśli pragniemy na co dzień zadbać o wyraziste rzęsy, zdecydujmy się na odpowiedni tusz oraz odżywkę do rzęs.
  2. Jeśli traktujemy włosy prostownicą rozgrzaną do 200 st. C, musimy liczyć się z przesuszeniem, a nawet spaleniem włosów. Zniszczenia będą jeszcze większe w przypadku prostowania wciąż wilgotnych włosów. W razie keratynowego prostowania włosów, należy dowiedzieć się czy w czasie zabiegu nie zostanie użyty aldehyd mrówkowy, który choć umożliwia przeniknięcie keratyny wewnątrz kosmka, jest substancją rakotwórczą.
  3. Z kolei dla kondycji paznokcia nie przysłuży się potocznie nazywany hybrydą, lakier utwardzany pod wpływem promieni UV, zwłaszcza u posiadaczek słabych paznokci. Technika utwardzania zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór skóry. Ponadto silny roztwór acetonowy jest stosowany do moczenia paznokci celem usunięcia lakieru, co nie jest zdrowe dla blaszek paznokci.
  4. Stringi przez wzgląd na specyfikę wykonania często pierze się w niskich temperaturach, co sprawia, że grzyby i bakterie, nawet po praniu mogą na nich bytować i łatwością przeniknąć do miejsc intymnych, gdzie staną się źródłem infekcji. Natomiast za nadkażenia bakteryjne odpowiadają cienki paski, gdyż w wyniku ich pocierania o skórę niekiedy powstają niewielkie zranienia.
  5. Wyszczuplająca bielizna, to kolejna z rzeczy, które powinnyśmy przeznaczyć wyłącznie na specjalne okazje. Ucisk na żołądek i jelita sprzyja dolegliwościom pokarmowym, w okolicy pęcherza moczowego z czasem skutkuje nietrzymaniem moczu.
  6. Torby oversize bywają przyczyną drętwienia ręki czy bólu w odcinku lędźwiowym, bądź szyjnym kręgosłupa. Zaleca się by waga torebki nie przekraczała 4 kg, najłatwiej ją kontrolować w przypadku gdy dokładając coś do środka, opróżniamy ją z innej rzeczy.
infekcje odżywka do rzęs zdrowe paznokcie uroda
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Femina
Ocena:
Precz ze stringami. To niezdrowe i niewygodne, a głupiutkie kobiety katują się, żeby przypodobać się facetom.
Odpowiedź
Dodano: 14 Kwiecień 2016
Autor: Marta
Ocena:
Moja torba napewno przekracza 4kg, mniej ma chyba jedynie kopertówka :D odnośnie lakieru hybrydowego mi nie szkodzi bo sam odpada po 2 dniach :)
Odpowiedź
Dodano: 08 Marzec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
No ja niestety nabawiłam się nieprzyjemnej kontuzji bo okazalo się że moja torba jest ciuuutkę za ciężka :D ale to jak u każdej kobiety, lekceważyłam tego typu artykuły a teraz mam za swoje.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach