45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Uzdrawiająca moc cytryny. Poznaj tajniki kuracji cytrynowej!

Uzdrawiająca moc cytryny. Poznaj tajniki kuracji cytrynowej!Uzdrawiająca moc cytryny. Poznaj tajniki kuracji cytrynowej!

Nie musisz przeprowadzać jej pod opieką lekarza – można stosować ją zarówno w domu, jak i w pracy, dzięki czemu łatwo przystosujemy ją do rytmu dnia. Kuracja cytrynowa to świetny sposób na wiele dolegliwości, a jej podstawowy element stanowią właśnie cytryny, które stanowią źródło witamin i dobroczynnych składników.

 • Jakie właściwości mają cytryny?

 • Co to jest kuracja cytrynowa?

Kuracja cytrynowa sprawdzi się jako profilaktyka w okresie wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę, czyli sposób na podniesienie odporności, jak również w przypadku wielu chorób (jako kuracja lecznicza). W leczniczym stosowaniu cytryn chodzi o usunięcie chorób chronicznych, dzięki pozbyciu się toksyn z organizmu, będzie więc dobre na takie dolegliwości jak:

Czego potrzebujemy do przeprowadzenia kuracji?

Podstawowym i jedynym składnikiem są świeże cytryny z cienką skórką. Całość polega na piciu wyciśniętego z nich soku. Przy stosowaniu kuracji profilaktycznie, łącznie, przez 10 dni wypijamy sok z 30 cytryn – kroimy je wszerz na dwie połówki i pijemy wyciśnięty z nich sok najlepiej bez żadnych dodatków, jeśli jednak nie jesteśmy w stanie, możemy rozcieńczyć go wodą lub dodać łyżkę miodu.

W przypadku kuracji leczniczej, wypija się łącznie sok z 200 cytryn przez 12 dni. Robi się go w taki sam sposób, jednak nie powinno się go rozcieńczać. Jeśli poczujemy dolegliwości w jelitach, należy zaprzestać kuracji (zdarza się to jednak rzadko). Proporcje na każdy dzień przedstawiają się następująco:

Kuracja profilaktyczna – 30 cytryn:

 • 1 i 10 dzień – 1 cytryna,
 • 2 i 9 dzień – 2 cytryny,
 • 3 i 8 dzień – 3 cytryny,
 • 4 i 7 dzień – 4 cytryny,
 • 5 i 6 dzień – 5 cytryn.

Kuracja lecznicza – 200 cytryn:

 • 1 i 12 dzień – 5 cytryn,
 • 2 i 11 dzień – 10 cytryn,
 • 3 i 10 dzień – 15 cytryn,
 • 4 i 9 dzień – 20 cytryn,
 • 5, 6, 7, 8 dzień – 25 cytryn.

Taki detoks sprawia, że oczyszczamy swój organizm i uzupełniamy niedobory witamin.  Należy przy tym pamiętać, że sok z cytryny wbrew powszechnej opinii nie zakwasza organizmu. Owoc ten jest kwaśny tylko w naszych ustach, dlatego powinniśmy pić o tak samo jak sok z grejpfruta czy pomarańczy. Osoby chorujące na np. wrzody żołądka mogą odczuć pozytywny wpływ kuracji. W czasie jej stosowania trzeba uzupełniać płyny i pić dużo wody. W tym czasie zwiększa się zwykle praca nerek, co skutkuje pojawieniem się w moczu soli moczanowej o ciemnym, ceglanym kolorze.

oczyszczanie organizmu nadciśnienie nadwaga odchudzanie witaminy detoks kuracja cytrynowa reaumatyzm

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach