43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym – czy to skuteczne?

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym – czy to skuteczne?Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym – czy to skuteczne?

Problem blizn potrądzikowych dotyczy nie tylko nastolatków, ale również osoby dorosłe. W wielu przypadkach trądzik nie znika wraz z zakończeniem okresu dojrzewania, a towarzyszy jeszcze przez wiele lat. O ile stosowanie antybiotykoterapii pozwoli zlikwidować przyczyny trądzika, to nie pomoże w usunięciu blizn, jakie po nim pozostały. Aby skóra znów była gładka zaleca się skorzystanie z zabiegu laserem frakcyjnym.

Jak to działa? 

Metoda jest nieinwazyjna i bezpieczna. Laser frakcyjny jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż zabiegi operacyjne z wielu względów – jest bardzo skuteczny, ból podczas zabiegu jest na bardzo niskim poziomie i dodatkowo okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Na godzinę przed zabiegiem pacjent musi zastosować krem znieczulający, na który dostanie receptę na wcześniejszej wizycie. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym polega na naświetlaniu twarzy impulsami światła o odpowiedniej częstotliwości, które powodują mikrouszkodzenia, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka przyczyniająca się gojenia. Dioda emitujące promieniowanie wysyła światło w głąb skóry, dlatego zabieg minimalizuje widoczność nawet bardzo rozległych i głębokich blizn potrądzikowych. Jego zadaniem jest nie tylko redukcja zagłębienia, ale również wyrównanie kolorytu skóry. Laseroterapia wykorzystywana do usuwania blizn potrądzikowych wymaga kilku zabiegów, by uzyskać pożądany efekt. Najczęściej potrzebnych jest około 5-6 zabiegów, które wykonywane są w okresach nie krótszych niż miesiąc. Pierwsze rezultaty zauważyć można już po około 3 tygodniach po każdym kolejnym zabiegu. Więcej na temat zabiegu usuwania blizn na https://drparadowska.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-blizn-i-rozstepow/.

Postępowanie przed i po zabiegu

Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej ustalona zostanie ilość oraz częstotliwość zabiegów. Pacjent powinien zostać poinformowany również o tym, jak przygotować się do zabiegu. Nie zaleca się wykonywać mikrodermabrazji i peelingów chemicznych na miesiąc przed zabiegiem laserem frakcyjnym. Dodatkowo nie powinno się stosować samooopalaczy, kremów z kwasami oraz kosmetyków i leków, które w swoim składzie posiadają zioła o działaniu światłouczulającym.

Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi około tygodnia. W tym czasie na skórze pojawić się mogą zaczerwienienia i lekki obrzęk – nie stanowi to jednak powodu do niepokoju. Konieczne jest stosowanie preparatów do pielęgnacji skóry, które zostały zalecone przez lekarza. Po zabiegu można stosować makijaż, należy jednak zadbać, by skóra była odpowiednio nawilżona i natłuszczona.

trądzik blizny potrądzikowe laser frakcyjny

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach