42 649 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Usługi w ramach protetyki stomatologicznej

Usługi w ramach protetyki stomatologicznejUsługi w ramach protetyki stomatologicznej
Protetyka stomatologiczna jest dziedziną, z której usług decyduje się korzystać coraz więcej Polaków. Wynika to głównie z tego, że Polacy są świadomi tego, że warto dbać o swoje zęby. Chcą też wyglądać zdrowo oraz estetycznie. Zdrowy uśmiech jest więc bardzo ważny.
 

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna, jaką wykonuje doświadczony stomatolog zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, odbudową złamanych zębów, zmianą kształtu i ustawienia zębów oraz korektą trwałych przebarwień. Dzięki temu, protetyka wpływa również na poprawę codziennego funkcjonowania, co przywraca prawidłową funkcję żucia i gryzienia. Każdy dentysta przekonuje swoich pacjentów, że kompletne uzębienie podnosi pewność siebie i komfort życia. W ramach usług protetycznych stomatologia oferuje: korony, licówki, mosty, protezy i szynoprotezy. 

Dokładny wykaz produktów protetycznych 

Doświadczony protetyk zawsze dobiera rodzaj protezy pod konkretnego pacjenta. Dlatego najpierw wykonywany jest wnikliwy wywiad z pacjentem oraz ocena ogólnego stanu uzębienia. Później dobry protetyk decyduje o tym, czy pacjent ma mieć założone korony, licówki, czy jeszcze inny typ implantu. Można wybrać pośród koron: korony porcelanowe na implantach, korony porcelanowe na podbudowie metalowej ze stali lub złota, korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cynku. Jeśli chodzi o licówki to można zdecydować się na porcelanowe lub kompozytowe. Oferta znajdująca się pod adresem: https://denisclinic.pl/oferta/protetyka/ dotyczy również: wkładów koronowo – korzeniowych, mostów, protez ruchomych, protez acetalowych, protez szkieletowych, protez akrylowych, szynoprotez, a także szynowania zębów. Po wywiadzie medycznym sam dentysta będzie wiedzieć, jaką metodę wybrać pod konkretnego pacjenta. Warto również, aby sam pacjent orientował się w tym, z jakich może skorzystać form leczenia i w jakim uzupełnieniu protetycznym będzie czuć się najlepiej. Nowoczesne podejście do protetyki zapewnia pacjentom pełen komfort leczenia.

Co zrobić w przypadku całkowitej utraty zęba?

W przypadku całkowitej utraty zęba sprawdzają się z kolei implanty wykonane w profesjonalnym gabinecie. Są one trwałe, mają naturalny wygląd oraz są wygodne w użytkowaniu. Głównie implanty zębów  wykonane są z tytanu, dlatego nie trzeba się obawiać, że wywołają one reakcje alergiczne. Implant zęba jest niewielką śrubką. Jego zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba. Wszystkie implanty stomatologiczne muszą być założone dokładnie, dlatego przed każdym zabiegiem wykonywana jest dokładna diagnostyka RTG oraz badania kliniczne, dzięki jakim można poznać ogólny stan zdrowia pacjenta. Samo wszczepienie implantu stomatologicznego jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Szwy ściąga się po około 8 dniach. Pacjent po założeniu implantów dowiaduje się również szczegółów na temat zaleceń pozabiegowych. Przyjmuje się, że potrzebne jest około 3 miesięcy do pełnego zagojenia się miejsca wszczepionego implantu. 

stomatologia produkty protetyczne implanty zębów

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 649 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach