45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Urlop - rozkoszuj sie chwilą. Jak w pełni zregenerować swoje siły ?

Urlop - rozkoszuj sie chwilą. Jak w pełni zregenerować swoje siły ?Urlop - rozkoszuj sie chwilą. Jak w pełni zregenerować swoje siły ?

Cały rok czekasz na ten upragniony czas wakacji, kiedy możesz nareszcie udać się na urlop i wypocząć i nabrać energii do dalszej pracy. Jak oderwać się od stale dzwoniącego telefonu, zapchanej skrzynki mailowej, wymagającego szefa, jeszcze bardziej wymagających dzieci. Urlop to czas relaksu i naładowania baterii na cały następny rok. Co zrobić by ten czas był udany nie tylko dla całej rodziny ale również i dla ciebie?

  • Jak zregenerować siły?

  • Jak dobrze odpoczywać?

Jest kilka pomocnych zasad, których zrealizowanie pozwoli ci powrócić z urlopu szczęśliwą, wypoczętą i zadowoloną.

Przede wszystkim planując urlop pomyśl jak chcesz go spędzić, gdzie pojechać. Postaw siebie na strategicznej pozycji, nie spychaj swoich potrzeb na sam koniec. Dzieciom nie stanie się nic złego jeśli kilka razy nie zjedzą obiadu na czas lub pobiegają ubrudzone. Bez względu na miejsce spędzania urlopu zastanów się co tobie sprawi radość i przyjemność. Wewnętrzny przymus posiadania wszystkiego pod kontrolą należy wyeliminować i postawić na spontaniczność. Staraj się rozmawiać z całą rodziną na temat planów urlopowych uwzględniając także swoje potrzeby. Jeśli wolisz góry a dzieciaki pławienie się w morzu, negocjujcie. Daj Sobie czas na wytchnienie, miej czas tylko dla siebie.

Nie wymagaj od siebie za wiele. Postaraj się wygospodarować w czasie wyjazdu czas na samotny spacer i wyciszenie jeśli tylko masz na to ochotę, pospaceruj o świcie boso po rosie, popływaj w jeziorze. Wszystko zależy tylko od ciebie. Rodzina na pewno niczego na tym nie straci. Daj szansę swojemu mężowi i odpuść zasadzie, że nikt nie zrobi tego lepiej ode mnie. Pozwól aby zabrał dzieci na rower czy lody, ty w tym czasie możesz poleżeć sama na plaży i poczytać zaległą książkę na którą zawsze brakowało ci czasu.

Niczego sobie nie obiecuj. Nie musisz zwiedzić wszystkich miejsc w okolicy i wejść do każdego muzeum, dzieci także nie muszą być wyznacznikiem twojego wolnego czasu. Jeśli odpuścisz i zdasz się na spontaniczne spędzanie czasu nie wpadniesz w frustrację i wrócisz z urlopu wypoczęta. Zdaj się na pełen luz i dobrą zabawę. Nie od razu będziesz jak nowonarodzona, ale musisz być dla siebie wyrozumiała, możesz spać do późna i nicnierobieniem. Urlop jest przecież po to aby się zdystansować do codzienności.

Poruszaj się trochę, obudź swoje zmysły, wysiłek fizyczny pozwoli ci na pozbycie się złych i zbędnych emocji nagromadzonych w czasie pracy. Spaceruj, możesz jeździć na rowerze, możesz pływać. Każda aktywność jest dobra.

Postaraj się aby czas spędzony na urlopie różnił się od dnia codziennego. Jeśli wyjeżdżasz co roku w to samo miejsce jest naprawdę mało rzeczy, którą są cię w stanie zaskoczyć. Może czas na zmiany i niespodzianki. Daj się namówić na namiot i zobacz, że może to być świetna przygoda na aktywny urlop z dzieciakami. Znajdź czas na rzeczy których nie robisz na co dzień bo brakuje ci czasu. Poczytaj, pobiegaj, popracuj w ogrodzie, idź z mężem na wieczorne tańce, powspinaj się na ściance. Możesz zrealizować swoje ukryte pragnienia. Pozwoli ci to się doenergetyzować na najbliższe miesiące pracy.

Gdy na co dzień ciągle gdzieś biegasz, załatwiasz nie masz czasu na oddech, zwolnij tempo. Kontempluj przyrodę, leniuchuj. To idealne rozwiązanie dla ciebie.

Najważniejszy i jedyny cel jaki masz do zrealizowania aby wrócić z urlopu wypoczętą i zrelaksowana to wsłuchać się w siebie i dać na luz.

urlop wolny czas spędzanie czasu relaks na urlopie wolne
Komentarze
Dodano: 04 Wrzesień 2016
Autor: Matka Polka
Ocena:
A ja po prostu tak rozplanowuję budżet, by nie musieć martwić się gotowaniem. Urlop to urlop, żywię się z cała rodziną w knajpach i cieszę się życiem przez te kilka dni.
Odpowiedź
Dodano: 19 Maj 2016
Autor: Majka
Ocena:
Ja wyjeżdżając na wakacje wybieram opcję All Inclusive, bo nie chcę już o niczym myśleć, a mieć wszystko na gotowo. Cały rok ciężko na to przecież pracuję. Polecam.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach