45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Umysł chce, ciało nie może. Problemy z erekcją mogą oznaczać chorobę prostaty

Umysł chce, ciało nie może. Problemy z erekcją mogą oznaczać chorobę prostatyUmysł chce, ciało nie może. Problemy z erekcją mogą oznaczać chorobę prostaty

Prostata to narząd męski, który otacza cewkę moczową. Jego zadaniem jest wydzielanie płynu, który wraz z plemnikami tworzy spermę. Z wiekiem, gruczoł krokowy powiększa się i choć jest to zupełnie naturalną częścią życia, może nieco utrudniać funkcjonowanie, np. ograniczając strumień moczu. Czasem pojawia się stan zapalny, który utrudnia osiągnięcie lub utrzymanie erekcji.

Niewielkie powiększenie prostaty dotyczy większości mężczyzn – wielu po czterdziestce i nawet 90% powyżej 80 roku życia. Gorzej, gdy przerodzi się w zapalenie gruczołu krokowego. Niestety wciąż wielu mężczyzn nie zgłasza się do urologa odpowiednio wcześniej, a gdy już się zdecydują – bywa za późno. Dlatego przy pierwszych oznakach problemów z prostatą, należy udać się na konsultację do lekarza jak najszybciej.

  • Co powoduje zaburzenie erekcji?

  • Jak radzić sobie z prostatą?

Zapalenie gruczołu krokowego – pierwsze objawy i leczenie

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego to bardzo często zgłaszana dolegliwość. Stan zapalny powoduje kilka charakterystycznych symptomów, których nie należy ignorować:

  • Częstsze niż zwykle i czasem bolesne oddawanie moczu,
  • Czasem towarzyszy temu gorączka, ból w pachwinie, dolnej części pleców, kroczu, jądrach,
  • Niejednokrotnie pacjenci skarżą się na spadek zainteresowania życiem seksualnym, a także problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji.

Przy ostrym zapaleniu gruczołu krokowego (które zdarza się rzadziej) objawy są znacznie nasilone. Każde z tych schorzeń, zarówno zwykłe, jak i ostre, mężczyźni bardzo często identyfikują jako infekcje dróg moczowych.

Leczenie prostaty odbywa się pod okiem lekarza. Nie czekaj, aż choroba się rozwinie, tylko działaj. Przy pierwszym badaniu specjalista zleci badania krwi i sprawdzi, czy gruczoł jest powiększony. Choć badanie z pewnością nie należy do najbardziej komfortowych, to nie ma czego się obawiać – specjaliści zastrzegają, że stres przy badaniu jest zupełnie niepotrzebny.

Nie lecz się samodzielnie znalezionymi w internecie czy aptece preparatami, ponieważ w najlepszym wypadku nie przyniosą rezultatów, a w najgorszym mogą nawet zaszkodzić. Niestety, takie praktyki sprawiają również, że odwlekamy wizytę u urologa i problem tylko się powiększa.

Prostata i sprawność seksualna

Normalną funkcją prostaty jest produkowanie płynu, stanowiącego wraz z plemnikami główny składnik nasienia. Przerost prostaty niejednokrotnie powoduje zaburzenia wzwodu, gdyż nasilone objawy ze strony układu moczowego powodują spadek libido, a także prowadzą do zaburzeń wytrysku czy erekcji. Mężczyźni cierpiący na przerost lub zapalenie prostaty mogą sobie pomóc poprzez masaże. Jednak najważniejsze jest zapobieganie i leczenie – należy zlikwidować chorobę z pomocą lekarza i jednocześnie stosować przepisane przez specjalistę leki wspomagające sprawność seksualną.

prostata erekcja wzwód zaburzenia erekcji zapalenie gruczołu krokowego
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Damian
Ocena:
Ja sporadycznie nie mogę osiągnąć erekcji, lecz zastanawiam się czy to nie początek jakiś większych problemów.
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2016
Autor: Witek
Ocena:
Ciekawe, czy moje problemy z niemocą w łóżku też wynikają z dolegliwości prostaty. Nie widzę u siebie żadnych wymienionych w artykule objawów, ale jestem po 40 i może dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach