45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Trzy zioła, multum korzyści! Wypowiedz wojnę opryszczce, depresji i problemom trawiennym!

Trzy zioła, multum korzyści! Wypowiedz wojnę opryszczce, depresji i problemom trawiennym!Trzy zioła, multum korzyści! Wypowiedz wojnę opryszczce, depresji i problemom trawiennym!

Mięta i melisa, należą do ziół najlepiej rozpoznawalnym, mniej osób kojarzy czystek. O ile nie jesteśmy przekonani do stosowania naparów, bądź preparatów ziołowych warto je wypróbować, gdyż jak się okazuje złagodzą migreny, stany depresyjne, a nawet uchronią przed zachorowaniem na boreliozę.

  • Jakie właściwości ma melisa?

  • Jakie właściwości ma czystek?

Wiele maści ziołowych ma zastosowanie w walce z opryszczką wargową. Przekonaj się w czym jeszcze tkwi ich lecznicza moc.

Trzy zioła, które warto mieć w apteczce!

  • Występujący w melisie olejek lotny oddziałuje kojąco na układ nerwowy, relaksuje i uspokaja. Herbatka z melisy łagodzi wyczerpanie nerwowe oraz depresję, melancholię, mdłości i niestrawność. Delikatnie wspomaga produkcję kwasu żołądkowego i żółci, dzięki czemu usprawnia trawienie, zwiększa apetyt. Ogranicza cholesterol i proces utleniania lipidów, przeciwdziała nie tylko miażdżycy, ale i chorobom, bądź stłuszczeniu wątroby. Jest często polecana przy bólach głowy oraz nerwicy serca, na początku grypy i przeziębienia. Nalewka wykazuje silniejszy wpływ od herbatki na organizm. Wskazana dawka to 5-10 kropli. Polifenole posiadają właściwości przeciwwirusowe, dlatego dodatek melisy w kremie przeciwdziała opryszczce wargowej, koi ugryzienia owadów. Prócz tego melisa ogranicza nadczynność tarczycy, nieprzyjemne symptomy klimakterium oraz bólu miesiączkowego. Reguluje częstotliwość miesiączek, wspomaga pamięć i koncentrację. Przyniesie ulgę przetłuszczającym się włosom czy stanom zapalnym skóry głowy. Melisa jest bezpieczna dla dzieci i przyszłych mam.
  • Podobnymi do melisy właściwościami może poszczycić się mięta pieprzowa, która dostarcza witaminy A i B3, żelaza, magnezu, fosforu i wapnia, jak również białka czy węglowodanów. Nierzadko stanowi składnik maści niwelujących opryszczkę pospolitą. Posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, tak silne, iż zwalcza Salmonella typhimurium, Vibrio parahaemolyticus czy gronkowiec złocisty oraz prawdopodobnie grzyby Candida, grzyby pleśniowe i dermatofity. Na co dzień mamy do czynienia z miętą w pastach do zębów, szamponach przeciw łupieżowych. Zaparzona mięta łagodzi migreny, natomiast w formie maści koi bóle mięśniowe i nerwobóle. Pod postacią nalewek i herbatek jest polecana na nudności, bóle żołądka, niestrawność oraz kolki jelitowe, gdyż zmniejsza napięcie mięśni gładkich i działa rozkurczowo, dzięki mentolowi i flawonoidom. Pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Zwiększa komfort osób cierpiących na jelito drażliwe czy nieżyt żołądka. Usprawnia czynności jelit, niweluje wzdęcia. W przeciwieństwie do melisy, mięta nie jest odpowiednia dla przyszłych mam, ani dla małych dzieci. Należy stosować ją z umiarem.
  • Czystek jest bogaty w polifenole, które przeciwdziałają wirusom i innym drobnoustrojom. Zastosowany na początku zapalenia górnych dróg oddechowych, ułatwi uporanie się z nim, czego dowodzą testy kliniczne. Napar z powodzeniem zastąpi płyny do płukania ust, a przy okazji wybieli zęby poprzez rozpuszczenie bakteryjnego biofilmu. Pomoże osobom, które zmagają się z nieprzyjemną wonią potu. Zwalcza wolne rodniki, hamuje enzym kolagenazy odpowiedzialny za destrukcję kolagenu. Odmładza, zwiększa siły witalne, posiada właściwości przeciwzapalne. Zapobiega namnażaniu wirusów i grzybów, w tym candida albicans. Ograniczy infekcje zatok, helicobcter pylori, gronkowiec złocisty, opryszczkę, półpasiec, łupież, grzybicę skóry i paznokci, a także trądzik, łuszczycę i egzemę. Zahamuje symptomy alergii. Z uwagi na działanie cytotoksyczne i antyproliferacyjne złagodzi przerost prostaty. Czystek powinni stosować palacze, ponieważ niweluje metale ciężkie. Zapobiega zakrzepom i zatorom serca, zakażeniu krętkiem wywołującym boreliozę, a w razie zakażenia unieszkodliwia krętki.
jelito drażliwe grypa przeziębienie depresja zioła melisa problemy ze snem czystek mięta okąszenia kleszczy

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach