45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Top produkty oczyszczające organizm - produkty wspomagające detoks

Top produkty oczyszczające organizm - produkty wspomagające detoksTop produkty oczyszczające organizm - produkty wspomagające detoks

Cykliczne oczyszczanie organizmu jest konieczne, by utrzymać go we właściwej kondycji psychofizycznej, poprawić sobie samopoczucie, pozbyć się zalegających toksyn. Można korzystać w tym zakresie z wielu różnych zaleceń, przejść na konkretną dietę, czy spożywać określone produkty oczyszczające bądź przyspieszające metabolizm. Warto pokusić się o regularne spożywanie posiłków, które w codziennej diecie wspomogą proces oczyszczania organizmu. Nie trzeba koniecznie poddawać się wielkim restrykcjom, by przyniosło to spodziewane i satysfakcjonujące efekty. Wystarczy uważne przyjrzenie się produktom dostępnym w otoczeniu na co dzień!

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksyn można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest na pewno poddanie się kuracji detoksykacyjnej w specjalnie do tego przygotowanych i przeznaczonych ośrodkach. Innym rozwiązaniem jest przejście na dietę opierającej się na spożywaniu tylko określonej grupy produktów. Niemniej, te sposoby ograniczają się do stosowania szeregu wymagań, które nierzadko okazują się zbyt dużym wyrzeczeniem i wyzwaniem, którego osoba chcąca oczyścić swój organizm nie jest w stanie podjąć. Dlatego warto uważnie przyjrzeć się właściwościom ogólnie dostępnym produktom spożywczym, które są zarówno powszechne, jak i smaczne, a jednocześnie posiadają właściwości, które powodują, że ich spożywanie przyczynia się do przyspieszenia przemiany materii i skutecznego oczyszczenia organizmu z toksyn. Po jakie produkty w naszym otoczeniu należy zatem sięgać?

Domowe produkty oczyszczające organizm

Podstawowym produktem, który stale, regularnie i w dużych ilościach powinien być dostarczany do organizmu jest bezsprzecznie woda. Zakłada się, że aby zapewnić właściwe funkcjonowanie organizmu, dorosły musi wypijać ok. 2 litrów wody dziennie. Ma ona niepodważalne właściwości lecznicze i zdrowotne. Filtruje nerki, usuwa uboczne produkty przemiany materii. Niedobory wody w organizmie powodują bóle głowy, poczucie osłabienia, zaparcia. Warto zatem stale uzupełniać jej poziom. Dodatkowym atutem picia wody jest fakt, iż zmniejsza ona apetyt.

Kolejnym produktem, na który koniecznie warto zwrócić uwagę przy oczyszczaniu organizmu jest cytryna. Pełni ona bardzo ważną rolę we wspomaganiu pracy wątroby, pozbywaniu się szkodliwych substancji, procesie detoksykacji. Najlepiej dodawać cytrynę do wody, którą można wypić na czczo, pobudzając tym samym jelita do pracy.

Dobrą alternatywą dla czarnej herbaty jest jej zielona wersja. Zielona herbata przyspiesza proces metabolizmu, wspomaga spalanie tłuszczy i oczyszczanie organizmu z szkodliwych wolnych rodników. Podobnie rzecz ma się z różnymi ziołami i przygotowywanymi naparami z nich. Przykładowo, brzoza i skrzyp polny działają moczopędnie, a fiołek trójbarwny i mięta pieprzowa poprawiają trawienie i regulują metabolizm.

Bardzo dobrym owocem czerwonym, rekomendowanym w procesie detoksykacji jest żurawina. Picie soku z żurawiny i jedzenie jej świeżych owoców działa moczopędnie, wspomaga oczyszczanie. Żurawina zawiera w swoim składzie dużo błonnika, dzięki czemu usprawnia funkcjonowanie jelit, pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji. Podobne działanie mają także inne czerwone owoce, takie jak: maliny, wiśnie, jagody.

Co oczyszcza organizm? Naturalny detoks to warzywa!

Bardzo popularnym zaleceniem w diecie oczyszczającej jest spożywanie buraków, które posiadają właściwości odkwaszające, oczyszczające, antyoksydacyjne, dzięki którym usprawnia się proces oczyszczania organizmu z toksyn. Dodatkowo, błonnik zawarty w burakach pomaga oczyścić jelita z resztek pokarmowych.

Podobnym działaniem charakteryzuje się kapusta – najlepiej gdy jest to kapusta kiszona. Posiada ona mnóstwo witamin i minerałów w swoim składzie, a dodatkowo usprawnia pracę wątroby, oczyszczanie organizmu z toksyn, regulację pracy jelit, wypróżnienie, trawienie.

Innym warzywem, po które warto sięgać, chcąc oczyścić swój organizm z toksyn, jest na pewno seler – zarówno ten naciowy jaki korzeniowy. Pobudza przemianę materii, ma właściwości oczyszczające i odkwaszające.

oczyszczanie organizmu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach