45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Test marki Hepatil – co powinniśmy wiedzieć o wątrobie?

Test marki Hepatil – co powinniśmy wiedzieć o wątrobie?Test marki Hepatil – co powinniśmy wiedzieć o wątrobie?

Dbamy o wygląd, stosujemy różne diety, które mają zagwarantować nam szczupłą sylwetkę. Teoretycznie coraz więcej wiemy na temat zdrowego trybu życia. Niestety w praktyce wygląda to nie tak optymistycznie, co widać doskonale na przykładzie wyników Ogólnopolskiego Badania Wątroby (organizatorem akcji był właściciel marki suplementy diety Hepatil). Jak się okazuje wiedza statystycznego Polaka na temat tego jakże ważnego organu nie prezentuje się szczególnie imponująco. Tymczasem rola wątroby w funkcjonowaniu całego organizmu jest ogromna i na pewno trzeba wiedzieć jak o nią dbać.

Niewiele wiemy na temat wątroby

Wyniki wspomnianego testu pokazują, że jeszcze sporo jest do zrobienia, jeśli chodzi o wiedzę na temat wątroby, jej funkcji, badań oraz działań, które zapewnią jej zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Badanie przeprowadzone na zalecenie marki Hepatil pokazuje m.in., że niewiele ponad połowa ankietowanych wie jak należy prawidłowo dbać o wątrobę. Przy czym wskazuje głównie na zdrową i zbilansowaną dietę. Niestety jedynie 25% badanych dba o ten narząd, a zaledwie 33% planuje zatroszczyć się o wątrobę w przyszłości. Optymizmem nie napawa także fakt, że tylko co trzeci Polak potrafi wskazać badania wykrywające nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby i niestety aż 79% ankietowanych nigdy nie robiło żadnych badań w tym kierunku. No cóż, wyniki są jakie są, najistotniejsze jest zatem poprawienie zarówno stanu wiedzy na ten temat, jak również praktyczne, konkretne działania na rzecz wątroby.

Wątroba - to warto wiedzieć!

Na stronie internetowej producenta suplementu Hepatil znajdziemy nie tylko te mało budujące wyniki. Bardzo istotny jest również wkład marki w uświadamianie, że wątroba jest niezwykle ważnym narządem oraz przekazywanie w sposób przystępny wiedzy na temat jej funkcji. A zatem zobaczmy co każdy (nie tylko Polak) powinien wiedzieć o wątrobie.

Jest to nasz największy organ wewnętrzny, można także śmiało powiedzieć, że wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Nie bez powodu nazywa się ją laboratorium, w którym odbywają się procesy o kluczowym znaczeniu dla życia. Wystarczy wspomnieć, że od wątroby zależy ponad 5000 funkcji życiowych i ponad 500 procesów chemicznych zachodzących wewnątrz ciała człowieka. Robi wrażenie, prawda?

Co jeszcze opowiada marka Hepatil na temat wątroby i jej funkcji? Otóż dowiadujemy się na przykład, że:

 • wątroba pełni najistotniejszą rolę w odtruwaniu organizmu z toksyn zewnętrznych oraz produkowanych wewnątrz,
 • zapewnia „zastrzyk” z witamin i składników mineralnych magazynowanych na potrzeby organizmu,
 • przetwarza dostarczany pokarm w niezbędną nam energię.
 • jako producent żółci pomaga trawić spożywane tłuszcze i umożliwia wchłanianie składników pokarmowych,
 • zapewnia swoisty detoks substancji zawartych w przyjmowanych lekach oraz używkach,
 • bierze udział w procesach termoregulacji.

Co możemy zrobić dla wątroby?

Wiemy już, że wątroba jest bardzo ważna i że trzeba o nią dbać. Na szczęście producent suplementu Hepatil nie pozostawia nas tylko z tą wiedzą. W serwisie http://hepatil.com/  znajdujemy także szereg praktycznych wskazówek dotyczących tego co powinniśmy zrobić dla naszej wątroby:

 • ograniczenie (a nawet całkowita rezygnacja z) używek, przede wszystkim alkoholu, który szkodzi wątrobie,
 • stosowanie zbilansowanej, różnorodnej diety, w której nie może zabraknąć warzyw. Należy spożywać 4-5 regularnych posiłków w ciągu dnia, zaleca się także ostrożność w przypadku diet odchudzających,
 • aktywność fizyczna – zdrowy ruch to lepsza kondycja organizmu, prawidłowa masa ciała - w konsekwencji chronimy wątrobę przed otłuszczeniem,
 • ostrożne przyjmowanie leków, większość z nich może mieć niekorzystny wpływ na wątrobę,
 • dostarczanie organizmowi substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wątroby, takich jak np. cholina, ornityna, fosfolipidy).

Wspomniane powyżej substancje wspomagają pracę wątroby, tymczasem np. w przypadku choliny organizm nie produkuje jej w wystarczających ilościach. Dlatego tak istotna jest prawidłowa dieta oraz odpowiednia suplementacja. Hepatil zawiera wspomniane składniki - L-asparaginian L-ornityny oraz cholinę, dzięki czemu wspiera wątrobę oraz pomaga w metabolizowaniu tłuszczów. Warto także mieć pod ręką Hepatil Trawienie, którego skuteczność wynika z zawartości olejku mięty pieprzowej, ekstraktu z ziela karczocha oraz ekstraktu z ostropestu plamistego.

Choć wyniki testu zleconego przez markę Hepatil nie prezentują się zbyt optymistycznie, warto wierzyć w edukacyjne znaczenie takich badań. Szczególnie, że można nie tylko zapoznać się z raportem dotyczącym wiedzy o wątrobie, ale także dowiedzieć się sporo na jej temat. Badanie wykazało także, że co trzeci Polak uważa markę HEPATIL za eksperta we wspomaganiu pracy wątroby*, a zatem wiemy na pewno o tym jak ważna jest skuteczna suplementacja.

* 86% Polaków stosujących HEPATIL czuło się lepiej. 88% osób, które stosowały HEPATIL, poleciłoby tę markę swoim znajomym. 85% osób, które stosowały HEPATIL, deklaruje, że daje on poczucie komfortu.

WĄTROBA

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach