43 923 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Terapia online – dbaj o zdrowie psychiczne nawet w krytycznej sytuacji

Terapia online – dbaj o zdrowie psychiczne nawet w krytycznej sytuacjiTerapia online – dbaj o zdrowie psychiczne nawet w krytycznej sytuacji

Wiele osób, szczególnie teraz, odczuwa duży niepokój, pogorszenie nastroju i lęk. Coraz więcej z nas zmaga się też z zaburzeniami osobowości, depresją, problemami w relacjach interpersonalnych. Skuteczną pomocą w rozwiązywaniu takich problemów może być terapia. Niestety, nie zawsze możemy skorzystać z „fizycznej” wizyty u terapeuty. W takiej sytuacji potrzebna jest nam terapia online.

 

Terapia online – zalety i wady takiego rozwiązania

Wiele osób zastanawia się, czy taka forma kontaktu terapeutycznego będzie dla nich odpowiednia. Do głównych zalet terapii online możemy zaliczyć brak konieczności dojeżdżania na miejsce spotkania. Ponadto nie jesteśmy związani miejscem z wyborem placówki i mamy bardzo dużą dowolność czasową. Na tym się jednak nie kończy. Z takiej terapii mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością ruchową, dla których jeszcze bardziej męczące może być stawianie się w gabinecie w określonych godzinach. Natomiast jeśli chodzi o wady – to już tylko kwestia gustu. Wielu osobom może nawet być łatwiej z otwieraniem się i skuteczną pracą, kiedy mogą to robić z własnego mieszkania. Praca psychologa przez internet wygląda w taki sam sposób jak konsultacja twarzą w twarz, jeśli chodzi o aspekty merytoryczne. Jeśli więc szukamy pomocy psychologicznej, a na przykład pracujemy ciągle w delegacjach, mamy małe dziecko lub z innych przyczyn nie możemy się przemieszczać – terapia online jest doskonałym pomysłem na pomoc samemu sobie.

Terapia przez internet – jakie są jej rodzaje?

Z racji, że terapia przez internet przebiega w taki sam sposób jak ta prowadzona „na żywo”, jej rodzaje również mieszczą się w kilku podstawowych nurtach. Popularny ostatnio jest nurt psychologiczno-behawioralny, który skupia się przede wszystkim na błędach w myśleniu pacjenta. Rolą terapeuty jest nakierowanie nas na rozwiązanie problemów i wyposażenie nas w pewne metody radzenia sobie z nimi. Drugim nurtem jest psychoterapia psychodynamiczna. To nurt, który czerpie garściami z psychoanalizy, ale jest oczywiście dostosowany do współczesnych standardów medycyny. Psychoterapia psychodynamiczna skupia się na głębokich, nieświadomych elementach psychiki, wnika w symbolikę w naszym życiu i nieustannie analizuje to, co się dzieje w naszej relacji ze światem. Kolejnym nurtem jest psychoterapia humanistyczna. Ona skupia się natomiast na wydobyciu z danej jednostki jej faktycznych celów, zamiarów, dobrych cech i nakierowaniu na rozwiązania problemów. Ten rodzaj psychoterapii świetnie się sprawdza w samorozwoju. Istnieją też inne typy pomocy psychologicznej, które pomogą nam na przykład w sytuacji problemów pomiędzy partnerami, problemów rodzinnych, a zapoznać się z nimi możemy na stronie https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/. Dobry ośrodek terapeutyczny sam dobierze nam odpowiednią pomoc do naszych potrzeb – nie musimy przecież znać się na psychologii, by skutecznie się leczyć.

Terapia przez internet – gdzie?

Jako że terapia przez internet nie wymaga od nas dojeżdżania na miejsce, możemy wybrać ośrodek w dowolnym mieście. Wiele osób o tym nie pamięta i szukając odpowiedniego ośrodka i tak poszukują go w swojej okolicy. Nie wszystkie centra psychoterapii oferują też tego typu usługi. Wiele z nich nie ma odpowiedniej infrastruktury, która będzie w stanie profesjonalnie obsłużyć pacjentów przez internet. Jednym z centrów, które obsługuje całą Polskę, jest PsychoCare, które posiada swoje siedziby w Warszawie i Szczecinie. Więcej na temat PsychoCare możemy dowiedzieć się na stronie www.cplwowska.pl.

terapia online terapia online czy warto terapia online rodzaje terpaia przez internet

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 923 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach