45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Taniec, seks, wino...? Sprawdzone i przyjemne sposoby na zdrowe serce!

Taniec, seks, wino...? Sprawdzone i przyjemne sposoby na zdrowe serce!Taniec, seks, wino...? Sprawdzone i przyjemne sposoby na zdrowe serce!

Wciąż wielu Polaków cierpi na problemy z układem krążenia, co prowadzi do wielu komplikacji zdrowotnych, a nawet ryzyka przedwczesnej śmierci. Pompa życia jaką jest nasze serce wymaga zdecydowanie większej uwagi, niż jej na co dzień poświęcamy. Życie w stresie, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, a także niezdrowe odżywianie – to główne przyczyny chorób serca. Nie pozwól, aby dotyczyło to również Ciebie! Przedstawiamy nie tylko sprawdzone, ale często i przyjemne, łatwe do wprowadzenia w życie sposoby, które sprawią, że twoje serce będzie ci „wdzięczne”!

  1. Taniec – czyli dotleń swoje serce, uwolnij emocje, odstresuj się i zmotywuj organizm do produkowania endorfin, czyli hormonów szczęścia! Nie ma na to lepszego sposobu niż taniec do dynamicznej muzyki. Ta przyjemna forma aktywności fizycznej sprawi, że wspomożesz serce za pomocą treningu kardio, w dodatku bez poczucia, że to trening. Regularne tańczenie, obojętnie czy na zajęciach zumby, tańca towarzyskiego, czy w domu do ulubionych piosenek, będzie doskonałym wspomagaczem i wzmacniaczem pracy twojego serca.
  2. Seks – kolejna metoda osiągnięcia lepszego samopoczucia i wzmocnienia pompy krwi. Według amerykańskich naukowców seks ma o wiele więcej korzyści, niż tylko aspekt przyjemności – uprawianie go regularnie to doskonały sposób na profilaktykę układu krążenia. Nie dość, że obniża uczucie stresu, chroni przed depresją, to dodatkowo obniża ciśnienie krwi.
  3. Alkohol – oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o spożycie alkoholu w dużych ilościach, ale sięganie po niego okazyjnie sprzyja naszemu zdrowiu. Najbardziej korzystnie na serce wpływa picie czerwonego wina, ponieważ obecne w nim procyanidyny poprawiają działanie układu krwionośnego. Alkohol ogółem podnosi poziom dobrego cholesterolu w organizmie i zmniejsza tym samym ryzyko wystąpienia miażdżycy.
  4. Czekolada – flawonoidy znajdujące się w gorzkiej czekoladzie mają wspaniały wpływ na serce! Naukowcy z Holandii udowodnili, że osoby spożywające ten pyszny smakołyk są aż o 50% mniej narażeni na problemy z sercem (głównie zawał), niż ci, którzy nie dostarczają organizmowi dostatecznych ilości flawonoidów.
  5. Pupil – zooterapia, czyli leczenie z udziałem zwierząt staje się coraz bardziej doceniana i popularna. Przebywanie w towarzystwie kota lub psa często koi nerwy, a według Amerykańskiego Instytutu Zdrowia osoby mieszkające ze zwierzakiem zdecydowanie rzadziej umierają na choroby serca.
  6. Hobby - w każdym tygodniu swojego życia postaraj się znaleźć czas, żeby oddać się swojej pasji, ulubionym zajęciom, po prostu temu, co sprawia ci przyjemność. Dobrym sposobem jest także wyjście z przyjaciółmi, czy miły wieczór z ukochaną osobą, ponieważ perspektywa spędzenia czasu w miły sposób powoduje obniżenie poziomu hormonu stresu w naszym organizmie (kortyzolu). Kortyzol zaburza prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, w tym serca i układu krążenia, dlatego trzeba zadbać o to, aby się odstresować, gdy mamy ku temu okazję. 
serce układ krążenia stres zdrowe serce flawonoidy
Komentarze
Dodano: 15 Październik 2016
Autor: Aleksandra
Ocena:
To ja od dziś zaczynam jeść gorzką czekoladę.
Odpowiedź
Dodano: 12 Wrzesień 2016
Autor: bartek
Ocena:
Jak mnie ciszy jak czytam, że seks jest dobry na serce, aż pokażę żonie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach