44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Tabletki dla alkoholika - czym są i jak działa zawarty w nich disulfiram?

Tabletki dla alkoholika - czym są i jak działa zawarty w nich disulfiram?Tabletki dla alkoholika - czym są i jak działa zawarty w nich disulfiram?
Alkoholizm to podstępna choroba mająca silny wpływ zarówno na samego uzależnionego, jak i jego najbliższe otoczenie. Sposobów leczenia jest wiele, jednak współcześnie najlepiej sprawdza się połączenie farmakologii z psychoterapią. Jak działa farmakologiczne leczenie choroby alkoholowej i czym dokładnie jest “tabletka na alkoholizm”?
 

Wszywka alkoholowa czyli “tabletka na alkoholizm”

Wszywka alkoholowa esperal to współczesna odpowiedź na problem alkoholizmu. Swoją nazwę zawdzięcza sposobowi implantacji leku - małych tabletki zaszywane są pacjentowi podpowięziowo. Warto mieć na uwadze, że sama kuracja za pomocą wszywki alkoholowej zaliczana jest do rodzaju terapii awersyjnych.

W praktyce oznacza to, że dzięki substancji czynnej w tabletkach dla alkoholika (o nazwie Disulfiram) pacjent nabywa silnej nieprzemijającej awersji do dalszego spożywania substancji alkoholowych.

Disulfiram WZF - działanie w kontakcie z alkoholem

Substancja czynna wszywki alkoholowej, czyli Disulfiram, sam w sobie nie jest w żaden sposób szkodliwy dla organizmu. W przypadku braku narażenia na kontakt z substancjami alkoholowymi, disulfiram pozostaje całkowicie niewyczuwalny.

W momencie połączenia disulfiramu z alkoholem, hamuje on jego naturalny metabolizm, co skutkuje wywołaniem licznych trudnych do zbagatelizowania dolegliwości. Spotęgowane uczucie silnego zatrucie alkoholowego utrzymujące się nawet do 10 godzin z czasem skutecznie zniechęca alkoholika do ponownego sięgnięcia po alkohol. Z czasem poprzez długotrwałe “karanie” po każdorazowym wypiciu, nabywamy silnej wyuczonej awersji przestrzegającej nas przed upiciem się. 

Co więcej, wbrew krążącym mitom, wszywki nie można przepić. Wszelkie próby przepicia "wszywki" w postaci tabletek esperal skutkować będą wzmożonym odczuwaniem bolesnych objawów zatrucia, jak mdłości, ból głowy, kołatanie serca, niepokój o własne życie, lęki, zaburzenia ze strony układu krążenia. 

Podczas terapii w renomowanych ośrodkach stosuje się jedynie oryginalny lek - nie ma on zamienników.

Więcej o tabletkach dla alkoholika - dislfuram, dowiecie się z artykułuhttps://nasz-gabinet.pl/tabletki-antyalkoholowe-czyli-wszywki-alkoholowe/

Esperal - zalety kuracji tabletkami wykorzystywanymi do wszywki alkoholowej

Esperal to sprawdzony sposób na życie bez alkoholu. Sama w sobie jest dla organizmu zupełnie nieszkodliwa, a na dłuższą metę wykazuje bardzo pozytywny wpływ na chorego. Dzięki zaprzestaniu przez pacjenta dalszego spożywania substancji alkoholowych, jego stan fizyczny szybko ulega znacznej poprawie. Zwiększa się również komfort psychiczny.

Przed zaszyciem warto pamiętać, że wszywka alkoholowa działa natychmiastowo, dlatego podczas zabiegu w organizmie nie może być alkoholu. Zaleca się zachowanie trzeźwości przez minimum 24 godziny przed zabiegiem. W przypadku, gdy nałóg jest już zbyt zaawansowany, może być potrzebne wykonanie detoksykacji alkoholowej.

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o wszywce alkoholowej

Wszywka alkoholowa jest jednym z elementów kompleksowego leczenia organizmu, na które składa się zarówno farmakologia, jak i psychoterapia, potrafiąca dotrzeć do genezy problemu. 

Wszywka alkoholowa jest prawie niezauważalna i śmiało można zaliczyć ten zabieg do niezwykle dyskretnych. W około tydzień po implantacji wszywki alkoholowej, pozostaje jedynie drobna blizna, więc o to również nie należy się martwić.

Wszywka działa od 8 do 10 miesięcy, jednak po tym okresie można zaszyć się raz jeszcze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości zaszywać się profilaktycznie.

Artykuł partnera.

wszywka alkoholowa esperal Czym jest wszywka alkoholowa Disulfiram WZF działanie Esperal zalety kuracji

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach