45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sztuczne rzęsy – metody przedłużania rzęs

Sztuczne rzęsy – metody przedłużania rzęsSztuczne rzęsy – metody przedłużania rzęs

Mówi się o oczach, że są zwierciadłem duszy. Zapewne jest w tym powiedzeniu prawda, niemniej oczy są też bardzo ważnym elementem kobiecej urody, którego podkreślenie i wyeksponowanie leży na sercu niejednej pani. Bardzo często zależy nam na dodatkowym optycznym wydłużeniu rzęs, co niekiedy udaje się uzyskać odpowiednim makijażem, choć w wielu przypadkach takie zamierzenie kończy się ich sztucznym przedłużeniem. Jak prezentują się sztuczne rzęsy? W jaki sposób można je wydłużyć?

Zagęszczanie rzęs – podkreślanie naturalnego piękna i wyrazu oczu

Nierzadko naturalne piękno naszych oczu nam nie wystarcza i pragniemy dodatkowo wzmocnić ich wyrazistość, podkreślając konkretne elementy. Bardzo wiele pań decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, równie wiele spośród nich skupia uwagę na rzęsach, poddając się zabiegowi kosmetycznemu ich przedłużenia. Najbezpieczniej zrobić to w salonie, pod czujnym okiem kosmetyczki. Zapewni to możliwe bezpieczeństwo i gwarancję oczekiwanego rezultatu. Pozostaje zatem decyzja o wyborze metody na przedłużenie rzęs. Taką również najlepiej podjąć w porozumieniu z kosmetyczką, która oceni stan naturalnego włoska, dostosowując do niego najmniej obciążającą metodę. Zazwyczaj zabieg trwa około 1,5 godziny, powtarza się go co 6 tygodni, choć zaleca się zwiększenie częstotliwości celem uniknięcia rozwarstwienia naturalnego włoska i włoska doklejonego. Ważne jest przy tym jednoczesne stosowanie odżywek do rzęs.

  • Jak podkreślić rzęsy?

  • Jak przedłużyć rzęsy?

Sposób na magiczne spojrzenie – rzęsy jedwabne, rzęsy norki, rzęsy syntetyczne

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wydłużenie rzęs jest zastosowanie metody doczepienia zamienników wykonanych z naturalnego jedwabiu. Dzięki temu zabiegowi uzyskuje się naturalny skręt, co oprócz posiadanego atutu lekkości i nieobciążania powieki, dodatkowo wzmacnia atrakcyjność tej metody. Niekiedy trzeba je przeczesać, gdyż gniotą się w trakcie snu, niemniej można w nich chodzić, nie ograniczając czynności życiowych takich jak pływanie, jednoczesne korzystanie ze szkieł kontaktowych. Niszczące dla tego rodzaju rzęs jest używanie wodoodpornych tuszy.

Inną metodą wykorzystywaną w salonach kosmetycznych jest doczepianie rzęs z futra norek syberyjskich. Świetnie przypominają naturalne, są lekkie i delikatne w noszeniu. Problematyczne może być uczulenie na futro norek i względy etyczne związane z obroną praw zwierząt.

Kolejnym sposobem na wydłużenie rzęs jest posiłkowanie się syntetykami, które z jednej strony zapewniają najbardziej regularny kształt i nie uczulają, z drugiej są najmniej elastyczne, co powoduje, iż w łatwy sposób się plączą i uszkadzają. Wymagają zatem większej dbałości o nie.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs - poznaj metody

Najbardziej popularne jest przedłużanie rzęs metodą 1 do 1. Atrakcyjność tej techniki polega na doklejaniu rzęsy jedwabnej do rzęsy naturalnej, bez kontaktu ze skórą, co sprawia, że rzęsy wyglądają naturalnie i nie widać momentu złączenia. Z kolei metoda 2 do 1 wykorzystywana jest, gdy kobiecie zależy na efekcie zagęszczenia rzęs, a nie tylko ich wydłużenia. Wówczas przykleja się dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej, korzystając z lekkich produktów z futra norki. U kobiet, u których występują niebywale rzadkie rzęsy, stosuje się najbardziej obciążającą metodę 3 do 1, w której dokleja się aż trzy sztuczne włosia do naturalnego włoska. Tu również wykorzystuje się najlżejsze produkty z futra norki, które swoją delikatną strukturą minimalizują ryzyko wypadnięcia naturalnej rzęsy. Oczywiście, sięganie po metodę rzęs 3d gwarantuje efekt optyczny w postaci zdecydowanego powiększenia objętości. Niekiedy wykonuje się jeszcze zabieg wydłużania i zagęszczania rzęs techniką Blink & Go, w której do niektórych włosków przyczepia się sztuczne rzęsy poliestrowo-jedwabne.

rzęsy zagęszczanie rzęs

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach