45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sprawdźmy, które herbaty odchudzają?

Sprawdźmy, które herbaty odchudzają?Sprawdźmy, które herbaty odchudzają?

Dieta i ćwiczenia to podstawa w walce o perfekcyjną sylwetkę, jednak wiele z nas sięga po coś jeszcze. Na rynku jest kilkadziesiąt herbat i mieszanek ziół, które mają zwiększyć szansę na utratę kilogramów. Które z nich są najbardziej skuteczne?

 • Czy herbata odchudza?

 • Jakie właściwości ma zielona herbata?

 • Zielona – zawarte w niej ketachiny redukują tkankę tłuszczową a przy regularnym piciu zapobiegają jej odkładaniu się w organizmie. Herbata zapobiega też nadmiernemu wchłanianiu węglowodanów i tłuszczów, w tym cholesterolu. Zielona herbata zawiera też kofeinę, która wpływa stymulująco na układ trawienny i sprawia, że mamy energię na ćwiczenia – a to ważne przy odchudzaniu.
 • Czerwona pu-ehr - zapobiega wchłanianiu tłuszczów. Poza tym liczne badania udowodniły, że pomaga uniknąć efektu jo-jo. W naturalny sposób poprawia też trawienie i działa moczopędnie, więc pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu.
 • Yerba-mate – poprawia metabolizm całego organizmu, przez co może usprawnić wydalanie tłuszczy i zwiększyć naszą aktywność. Poza tym dodaje energii, więc jest idealna przed treningiem.
 • Hibiskus – pomaga usunąć nadmiar wody w organizmie, jednak poza tym nie ma właściwości odchudzających. W mieszankach herbat odchudzających znajdziemy go głównie ze względu na intensywny smak i kolor, które sprawiają, że mamy ochotę sięgać po herbatę.
 • Morszczyn – reguluje pracę układu trawiennego. Poza tym nawet niewielka ilość tej brunatnej algi pęcznieje w żołądku, wywołując uczucie sytości.
 • Wyciąg garcinia cambodia – normuje stosunek poziomu cukru do tłuszczu we krwi, dzięki czemu może zmniejszyć apetyt na słodycze.
 • Senes – substancja przeczyszczająca. Choć w pierwszych dniach picia takiej herbaty waga rzeczywiście szybko spadnie, w rzeczywistości pozbywamy się z organizmu wody i substancji mineralnych a nie tłuszczu. W dodatku przy długim przyjmowaniu jest możliwe, że organizm przyzwyczai się do przeczyszczającego działania, jelita się „rozleniwią” i schudnąć będzie jeszcze trudniej.
 • Kora kruszyny – ma podobne działanie od senesu. Przyspiesza wypróżnianie i powoduje gwałtowne wydalanie wody z organizmu. Należy ją stosować tylko okresowo (max. tydzień), bo przy dłuższym stosowaniu może doprowadzić do niedoborów składników mineralnych i zaburzenia pracy jelit.
 • Anyż – sprawia, że po obfitym posiłku łatwiej będziemy trawić i nie będziemy czuć się ociężali. Jednak nie ma działania odchudzającego.
trawienie odchudzanie przeczyszczanie woda w organizmie herbata herbatki odchudzające

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach