45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sprawdź jak pozbyć się stanu zapalnego domowymi sposobami!

Sprawdź jak pozbyć się stanu zapalnego domowymi sposobami!Sprawdź jak pozbyć się stanu zapalnego domowymi sposobami!

Wiele czynników, takich jak infekcje, toksyny, szkodliwe organizmy, bądź uszkodzenia tkanek, może przyprawić nasz organizm o stan zapalny. Na ogół ustępuje on najdalej w ciągu paru tygodni. Jeśli nie mija, mamy do czynienia z chronicznym stanem zapalnym, który jest dla nas szkodliwy .

Wśród symptomów sugerujących chroniczny stan zapalny, znajduje się ogólne odczucie niemocy, opuchlizna lub obrzęk, ból, zaczerwienienie, gorączka i utrata apetytu. Co warto spożywać by pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości?

 • Jak pozbyć się stanu zapalnego?

 • Co pomaga zwalczyć stan zapalny?

Produkty spożywcze zwalczające stan zapalny:

 • Orzechy włoskie - mają nie tylko właściwości przeciwzapalne, ale i antyutleniające, są bogate w pierwiastki - miedź, molibden, mangan, biotynę i kwasy omega-3.
 • Awokado - poza działaniem przeciwzapalnym jest potężną dawką zdrowych dla nas tłuszczów. Warto podzielić go na mniejsze porcje i spożywać w ciągu dnia. Możemy dodać go do sałatki jako dressing lub zjeść w kawałkach.
 • Bazylia azjatycka - mimo egzotycznej nazwy, zakup tej przyprawy nie powinien nastręczyć kłopotów, ponieważ jest wszechobecna w sklepach ze zdrową żywnością. Szukajmy jej także pod nazwą tulasi, tulsi. Bazylię azjatycką stosuje się tak jak zwykłą bazylię.
 • Imbir - pozwoli pozbyć się już istniejących stanów zapalnych, a także zapobiec ich powstawaniu. Jego zbawienne działanie opiera się na tłumieniu związków zapalnych, dzięki zawartości gingeroli. Są to związki sprzyjające leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz choroby zwyrodnieniowej. Wpływają na organizm przeciwzapalnie, łagodzą obrzęki i bóle. Możemy zastosować go w smoothie, albo dodać do herbaty, niczym plasterek cytryny.
 • Kurkuma - zajmuje wysokie miejsce wśród produktów przeciwzapalnych, m.in. stosuje się ją w reumatoidalnym zapaleniu stawów, przy opuchliźnie stawów, siniakach, na bóle zębów. Już szczypta dodana do codziennych dań powinna przynieść ulgę.
 • Oliwa z oliwek - łagodzi stany zapalne, stabilizuje poziom cholesterolu i ułatwia zrzucenie wagi. Sięgajmy po oliwę z pierwszego tłoczenia, gdyż ma najwięcej dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu.
 • Tłuste ryby - przeciwzapalne właściwości wyróżniają makrelę, tuńczyka i łososia.
 • Buraki - dowolnie przyrządzone zabezpieczą nas przed nowotworem, wzmocnią serce, dostarczą witaminy C.
 • Papryka - pod każdą postacią. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz tę o łagodnym czy ostrym smaku. Ostra zawiera kapsaicynę, którą dość często dodaje się do składu maści łagodzących stany zapalne i ból. Niestety, u niektórych osób zwiększa reakcję immunologiczną. Możemy wypróbować ją, jako dodatek do sałatki, żeby przeprowadzić obserwację odnośnie tego, jak wpływa na nasz organizm, po czym wprowadzić większe jej ilości do codziennej diety lub całkowicie wyeliminować z posiłku.
stan zapalny jak pozbyć się stanu zapalnego domowymi sposobam jak pozbyć się stanu zapalnego

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach