45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sprawdź dlaczego nie chudniesz. Zaskakujące wyniki badania

Sprawdź dlaczego nie chudniesz. Zaskakujące wyniki badaniaSprawdź dlaczego nie chudniesz. Zaskakujące wyniki badania

Okazuje się, że dieta odchudzająca jest trudniejszą sprawą, niż się dotychczas wydawało. Wiele osób spotyka się z sytuacją, w której dieta-cud mająca pomóc w utracie kilogramów, nie daje żadnych efektów. Największą konsternację czujemy w momencie, gdy ktoś z bliskich znajomych sporo schudł stosując te same wskazówki. Wówczas zaczynamy się zastanawiać, czemu na nas to nie działa, czy robimy coś źle?

  • Czy dieta odchudzająca jest skuteczna?

  • Czy diety odchudzające są zdrowe?

Wyniki ostatnich badań dały zaskakujący wynik, który tłumaczy to zjawisko. Dieta okazała się sprawą całkowicie indywidualną – to, co powoduje chudnięcie u twojej koleżanki, nie musi powodować tego samego u ciebie. Każdy organizm inaczej metabolizuje pożywienie. Na podstawie izraelskiego badania, które polegało na codziennym pomiarze poziomu cukru we krwi u 800 osób, wykazano że po zjedzeniu tego samego produktu, u jednej osoby poziom cukru rósł ponad miarę, podczas gdy u innej utrzymywał się na tym samym poziomie. Odkrycie jest ważne na tyle, że produkty o niskim indeksie glikemicznym są głównym elementem wszelkich diet odchudzających i skierowanych do osób chorych na cukrzycę.

Daje to kilka ważnych wniosków, które tłumaczą problemy z chudnięciem u większości osób:

  • Pacjenci różnie reagują na przypisane im jadłospisy.
  • Okazuje się, że istnieje możliwość, iż podejście do epidemii cukrzycy i otyłości opierało się do tej pory na błędnych założeniach.
  • Mimo, że niektórzy ludzie mają nadwagę ze względu na przejadanie się i mało aktywny tryb życia, to jednak część osób z nadwagą lub cukrzycą cierpi, ponieważ odżywia się według błędnych, dietetycznych wskazówek.

Badanie polegało na zebraniu i obserwowaniu stanu zdrowia 800 osób. Każdą z nich dokładnie przebadano – dokonano pomiaru ciała, pobrano próbki kału, mierzono poziom cukru. Dzięki aplikacjom mobilnym monitorowano też ich tryb życia. Każdy z uczestników jadł ten sam  posiłek, którym było śniadanie. Okazało się, że poziom cukru nie podnosi się u nich jednakowo. Co więcej, u niektórych osób zaobserwowano znaczne podwyższenie jego poziomu we krwi w przypadku spożycia produktów o niskim indeksie glikemicznym. Przykładowo, u otyłej kobiety spożywającej pomidory, po każdym zjedzeniu posiłku wzbogaconego o ten składnik, odnotowywano skoki cukru we krwi.

Według dotychczasowej wiedzy, dieta cukrzyka powinna składać się z niskokalorycznych produktów. Jednak zaznacza się często, że powinno się układać ją indywidualnie, zależnie od wieku, płci, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i przyjmowanych leków. Zaleca się ograniczanie żółtek jaj i podrobów, by nie przekroczyć dziennego spożycia cholesterolu. Z pewnością należy ograniczyć alkohol i słodycze, ponieważ powodują wzrost stężenia glukozy i cholesterolu.

cukrzyca nadwaga odchudzanie dieta dieta odchudzająca indeks glikemiczny
Komentarze
Dodano: 20 Czerwiec 2016
Autor: Ilona
Ocena:
Grunt to trafić na dobrego dietetyka który właściwie poprowadzi odchudzanie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach