45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sposoby na szczupłą sylwetkę bez wychodzenia z domu - Chudnij, oszczędzaj czas i pieniądze!

Sposoby na szczupłą sylwetkę bez wychodzenia z domu - Chudnij, oszczędzaj czas i pieniądze!Sposoby na szczupłą sylwetkę bez wychodzenia z domu - Chudnij, oszczędzaj czas i pieniądze!

Według informacji dotyczących siłowni 2/3 zakupionych karnetów pozostaje niewykorzystanych. Marzysz o spaleniu setek kalorii, lecz dotychczas brakowało ci zaangażowania w trening? Zanim bezpowrotnie wydasz pieniądze na karnet, a na dojazdy na siłownię zabraknie czasu lub motywacji, wypróbuj sposoby na szczupłą sylwetkę, które wdrożysz w życie bez wychodzenia z domu.

  • Jak się odchudzać domowymi sposobami?

  • Jak domowymi sposobami spalić kalorie?

Drobna modyfikacja diety, prace domowe, a nawet rozwiązania technologiczne są twoimi sprzymierzeńcami, wyliczenia dietetyków i badania naukowców wskazują na zalety z nich płynące. wystarczy nieco poszukać by znaleźć coś co wpasuje się w nasze gusta.

Chudnij, oszczędzaj czas i pieniądze!

Na początek zwiększ ilość błonnika w codziennej diecie, przemawiają za tym doniesienia badaczy z University of Massachusetts Medical School in Worceste. Składnika tego dostarczysz spożywając warzywa (szczególnie strączkowe), owoce, jak również produkty pełnoziarniste. Błonnik wywrze pozytywne efekty poprzez unormowanie ciśnienia i glukozy we krwi oraz przyczyni się do pożądanej utraty kilogramów.

Nie przepadasz za pracami domowymi? Możesz nie wiedzieć, jak wiele kalorii stracisz właśnie dzięki zwykłym porządkom, z których efekty dla wagi mogą przewyższyć nawet udział w maratonie. Ilość spalonych kalorii brytyjscy naukowcy zobrazowali na przykładzie sumy dostarczonej wraz z 12 pączkami, które sięgnęłyby od 2500-3500 kalorii. Jednak takie sprzątanie to nie przelewki, by tyle spalić przykładowo w plan dnia powinnaś wliczyć:

  • 1 godz. odkurzania - 240 kcal mniej,
  • 2 godzi. ścierania kurzu pozwolą na utratę 340 kcal,
  • po 2,5 godz. mycia okien i podłóg – każda z tych czynności pozwoli spalić około 600 kcal,
  • natomiast 4 godziny sprzątania i układania w szafkach równe są utracie 950 kcal.

Oglądasz wieczorem film lub czytasz dziecku bajkę na dobranoc? Siadaj na piłce gimnastycznej, zamiast na krześle. Każda godzina prób utrzymania równowagi pozwoli stracić aż czterokrotnie więcej kalorii, niż podczas zwykłego odpoczynku. Fizjoterapeuci chwalą piłkę przez wzgląd na to, że wzmacnia mięśnie brzucha, grzbietu, mięśnie przykręgosłupowe, a ponadto mięśnie nóg i miednicy. Spalanie kalorii można porównać z pracą, która wymaga od nas stania, aczkolwiek jak głosi European Journal of Applied Physiology piłka niesie więcej dobroczynnych korzyści dla naszego organizmu.

Ściągnij aplikacje na tablet, telefon, bądź telewizor, które dzięki różnorodności treningów, aż o 45% zwiększą twoją motywację do kontynuowania ćwiczeń. Potwierdzają to testy przeprowadzone przez badaczy z University of Florida. Warta uwagi jest „Fitnoteq” określana pierwszą bazą kursów fitness dedykowaną osobom, które nie chodzą na siłownię. Polscy instruktorzy gwarantują brak rutyny, taniec, ćwiczenia na wzmocnienie lub rozciągnięcie mięśni oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Stworzone programy przypasują świeżo upieczonym mamom, kobietom w ciąży oraz sportowcom uprawiającym jogging czy sporty zimowe.

Pomocne mogą okazać się również takie gadżety, jak elektroniczna skakanka z wyświetlaczem spalonych kalorii, bądź inteligentna mata do jogi, która czuwa nad tym byśmy przyjęli poprawną pozycję w czasie ćwiczeń.

błonnik odchudzanie fitness fit ćwiczenia w domu trening w domu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach