45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sposób na nerwy, nadciśnienie i depresję. Co wiesz o olejku z melisy?

Sposób na nerwy, nadciśnienie i depresję. Co wiesz o olejku z melisy?Sposób na nerwy, nadciśnienie i depresję. Co wiesz o olejku z melisy?

Melisa lekarska to ziele od wieków stosowane w medycynie ludowej. Jej liście stanowią silny i popularny surowiec leczniczy, który ma wiele ważnych zastosowań. Uzyskiwany z niej olejek uznaje się za środek bakteriobójczy, przeciwgrzybiczny i uspokajający. Doskonały na ukojenie nerwów, ale także na usprawnienie procesów trawiennych, czy bolesne miesiączki.  A to tylko niektóre z jego cennych właściwości.

Olejek z melisy uzyskuje się w wyniku destylacji parą wodną ze świeżych pąków liści i gałązek. Przywędrowała do nas z regionu Morza Śródziemnego. Oto najważniejsze z jej leczniczych właściwości:

  • Na co olejek z melisy?

  1. Na depresję i uspokojenie. Przy stosowaniu olejku w formie aromaterapii, posiada on potwierdzone działanie przeciwdepresyjne – chroni przed przygnębieniem i może poprawić nastrój. Często stosuje się go również jako środek uspokajający, ponieważ wzmacnia układ nerwowy, utrzymuje jego właściwe funkcje. Chroni tym samym organizm przed rozwojem wielu chorób. Może zniwelować zawroty głowy, drgawki i nerwowość.
  2. Na infekcje. Jego naturalne właściwości przeciwbakteryjne sprawiają, że wciąż wykorzystuje się go w kosmetyce naturalnej. Można stosować go zewnętrznie, aby przyspieszyć gojenie ran, a także wewnętrznie przy leczeniu infekcji bakteryjnych nerek, dróg moczowych, jelit i okrężnicy.
  3. Na „kobiece dolegliwości”. Tradycyjna medycyna ludowa podaje, że melisa łagodzi kobiece problemy takie jak nieregularne miesiączki, przedwczesna menopauza, depresja po okresie menopauzy, brak miesiączki, ból i inne dolegliwości w trakcie okresu czy menopauzy.
  4. Na nadciśnienie. Olejek z melisy potrafi skutecznie obniżyć ciśnienie krwi. Ta informacja będzie szczególnie ważna dla wszystkich osób cierpiących na nadciśnienie, są obciążeni ryzykiem zawału serca, albo krwotoku do mózgu.
  5. Na trawienie i wzdęcia. Wspomaga leczenie drobnych infekcji oraz wrzodów żołądka, a także procesy trawienne oraz reguluje właściwy przepływ soków trawiennych i żółci do żołądka. Olejek wspomoże również usuwanie gazów z jelit. Zmniejsza napięcie mięśni brzusznych i redukuje skurcze oraz wzdęcia.
  6. Na zdrową skórę. Ma właściwości tonizujące, dzięki którym zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich systemów obronnych skóry. Dodaje się go do różnego rodzaju kosmetyków, np. balsamów do ciała i kremów do twarzy.
  7. Na skurcze. Wszelkie skurcze w obrębie układu nerwowego i pokarmowego, mięśni, układu oddechowego powinny być traktowane poważnie, ponieważ w niektórych przypadkach mogą być śmiertelne. Olejek z melisy skutecznie rozluźnia, przynosi ciału ulgę, oddziałując na prawie każdą część ciała.
trawienie nadciśnienie depresja uspokajające melisa olejek z melisy
Komentarze
Dodano: 06 Wrzesień 2016
Autor: Grażynka
Ocena:
Nie wiedziałam ze melisa lekarska ma tak szerokie zastosowanie, zawsze uważałam że jest to jedynie środek na uspokojenie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach