45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Spal kalorie bez wysiłku! Codzienne czynności, które odchudzają!

Spal kalorie bez wysiłku! Codzienne czynności, które odchudzają!Spal kalorie bez wysiłku! Codzienne czynności, które odchudzają!

Sprzątanie, prasowanie, odkurzanie, mycie naczyń, robienie zakupów… choć te codzienne czynności nie należą do najprzyjemniejszych, to jeśli zaczniemy myśleć o nich w kategorii aktywności fizycznej, która może wpłynąć na figurę, zmieni się nasz sposób myślenia. Wszyscy wiedzą, że sport to zdrowie i nie musi wiązać się wyłącznie z wizytami na siłowni – każda forma ruchu jest wskazana! Ile kalorii spalimy dzięki wykonywaniu domowych obowiązków?

 • Jak spalić kalorię bez ćwiczeń?

 • Jakie czynności pomagają spalić kalorie?

Ilość spalanych kalorii zależy przede wszystkim od intensywności oraz tempa wykonywanych czynności. Znaczenie ma również wiek, płeć i masa ciała. Największą mobilizacją do uprawiania sportu jest świadomość, ile kalorii zużywamy. Marzenie o pięknej sylwetce i dobrym samopoczuciu są najczęstszą przyczyną regularnej aktywności fizycznej, dlaczego więc nie miałyby stać się motywacją do zadbania o porządek w domu?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wypełnianie codziennych obowiązków może stanowić pewnego rodzaju „siłownię”:

 • Godzina chodzenia po sklepie spala jednego pączka. Wędrówki pomiędzy półkami, schylanie się, sięganie po produkty – wszystko to zużywa aż 260 kalorii!
 • Zawieszanie firan – czyli stanie w pozycji z rękami w górze przez godzinę, pomoże zrzucić 440 kcal. Dodatkowo napina mięśnie klatki piersiowej.
 • Mycie okien wymaga również dużego nakładu wysiłku. Ręce są w ciągłym ruchu, więc spalamy 240 kcal.
 • Wycieranie kurzu i jednoczesne tańczenie przy sprzątaniu, nie tylko uprzyjemni tą czynność, ale także pomoże zużyć aż 400 kcal.
 • Godzinne mycie naczyń spala 150 kcal.
 • Prasowanie jest jednym z najmniej lubianych obowiązków. Sterta prania nie motywuje, jednak mobilizujący jest fakt, że godzina prasowania spala 120 kalorii.
 • Również mycie samochodu wymaga wysiłku. Zamiast jechać do myjni, wyczyść je samodzielnie, a pozbędziesz się wówczas ponad 300 kalorii.
 • Pielęgnowanie ogrodu, czyli sadzenie, pielenie itd. spala tyle samo co mycie auta.
 • Śpiewanie – obojętnie gdzie i kiedy: pod prysznicem, podczas sprzątania, mycia naczyń – także odchudza spalając 122 kcal w ciągu godziny!

Jak widać, wykonując codzienne obowiązki możemy sukcesywnie tracić na wadze. Co ciekawsze, kalorie tracimy nawet podczas spania, zużywając wówczas 70 kcal. Sprzątanie może stać się dobrym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, a dodatkowo przebywanie w czystych pomieszczeniach poprawia nasze samopoczucie. Jak widać, nie tylko godzina na siłowni i basenie stanowi sposób na utratę wagi. Gdy kolejny raz pomyślisz, że nie masz motywacji do pójścia na zakupy lub posprzątanie łazienki, zwróć uwagę na to ile kalorii spalisz dzięki tego typu czynnościom! Wzrost motywacji – gwarantowany.

odchudzanie spalanie tłuszczu kontrola wagi zbędne kalorie odchudzanie domowe sposoby
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Czyli jednym słowem codzienne sprzątanie popłaca :)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach