45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

SPA - co to jest i jakie korzyści wynikają z zabiegów SPA

Zabiegi SPAZabiegi SPA

Żyjemy w bardzo trudnych czasach - niezwykle szybko, w ciągłym stresie, nieustającym ogromnym tempie. Stałe narażenie na stres wymusza na nas konieczność odpoczynku, możliwość separacji od tego, co wywołuje napięcie. Jednym z popularnych sposobów na odprężenie i relaksację jest odpoczynek w SPA. Czym w ogóle jest SPA? Jakie korzyści wynikają z zabiegów SPA?

 

SPA - co to w ogóle znaczy?

Aby rozszyfrować, co oznacza skrót SPA, należy sięgnąć do języka łacińskiego. Rozwinięcie liter to "Sanus PER Aquam", co definiowane jest jako zdrowie w wodzie. Zdrowotne właściwości wody są tu kluczowym aspektem. Ideologia korzystania ze leczniczych funkcji wody sięga czasów prehistorycznych. W naszej rzeczywistości -
najprościej rzecz ujmując - termin ten oznacza korzystanie z różnych kąpieli kosmetycznych, masaży, hydromasaży, biczy wodnych, saun, basenów, krioterapii, kinezyterapii.

Zabiegi SPA

W salonach SPA można skorzystać z szerokiej oferty różnych zabiegów - zdecydować się m. in na różnego rodzaju masaże (klasyczny, relaksacyjny, antycellulitowy bańkami chińskimi lub gorącymi kamieniami). Najbardziej popularny jest masaż klasyczny, w trakcie którego można posłużyć się jedną z technik takich jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibrowanie

Niekiedy wykorzystuje się także wodę pod ciśnieniem i organizuje kąpiele - całkowite, tlenowe, aromatyczne, a także zabiegi w jacuzzi, bicze wodne, masaże natryskowe.

Kolejnym typem zabiegów realizowanych w SPA są te, w których wykorzystuje się saunę, grotę solną, kriokomorę, aromaterapię. Charakterystyczne dla nich jest używanie w trakcie ich przeprowadzania rozmaitych zapachów, olejków eterycznych do wdychania.

SPA - znaczenie

Zabiegi w SPA to przede wszystkim znakomity sposób na relaksację i odprężenie. Masaż pozwala na zapomnienie o stresującej codzienności, zmartwieniach, obowiązkach. W czasie takiego zabiegu uwalnia się serotonina - hormon identyfikowany z dobrym nastrojem, harmonizując dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Kolejne korzyści, jakie wynikają z korzystania z zabiegów SPA to możliwość oczyszczenia organizmu. W trakcie masaży używa się suchego lub wilgotnego powietrza, co korzystnie wpływa na stymulację krążenia krwi. Wspomaga to usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, gdyż właśnie z krwią transportowane są najistotniejsze składniki odżywcze do różnych komórek ciała.

Bardzo często stosuje się zabiegi w SPA jako element przeprowadzanej terapii w związku z odczuwanymi dolegliwościami czy przechodzonymi chorobami. Zazwyczaj dotyczy to takich przypadłości jak rwa kulszowa, czy reumatoidalne zapalenie stawów. Masaże pomagają zminimalizować ból.

Nie bez powodu panie w szerokim zakresie korzystają z zabiegów w SPA - regularne masowanie ciała przyspiesza modelowanie sylwetki, hamuje przybieranie na wadze. Dodatkowo, dla wielu kobiet ogromne znaczenie ma to, że zabiegi w SPA wspomagając odnowę komórkową, zmniejszają widoczność porów i ułatwiają detoksykację. Dzięki temu zyskuje m. in cera, ale także pozostałe partie skóry.

Dzięki zabiegom w SPA, w trakcie których używa się zimnej wody lub kryształków lodu, usprawniają się funkcje wielu układów w organizmie - odpornościowego, limfatycznego, krwionośnego.

Z dobroczynnych dla zdrowia właściwości masaży w SPA w szerokim zakresie korzystają również sportowcy i wielbiciele fitnessu. Regularne poddawanie się zabiegom pomaga rozluźnić mięśnie, usuwa napięcie, minimalizuje sztywność. Podobnie rzecz ma się z kobietami po urodzeniu dziecka. Tu również jest zalecenie do poddawania się zabiegom masującym, dzięki czemu mięśnie się wzmacniają i rozluźniają.

SPA masaże relaks w spa zabiegi w spa

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach