45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Sok z granatu jako życiodajny nektar. Poznaj 8 zalet tego napoju!

Sok z granatu jako życiodajny nektar. Poznaj 8 zalet tego napoju!Sok z granatu jako życiodajny nektar. Poznaj 8 zalet tego napoju!

Chodzi tu oczywiście o sok naturalny, bez dodatku chemicznych ulepszaczy. A dlaczego warto szukać w takiej czystej formie?... Otóż właściwości owocu granatu są znane ludzkości już od czasów starożytnych. Oprócz przyjemnego smaku, wyróżnia go wiele zalet, które stworzyły wokół niego opinię „owocu dającego długowieczność”. Stanowi również symbol płodności, ponieważ jego połowa składa się z samych ziaren.

W starożytnej chińskiej medycynie i w średniowieczu sokiem z granatu leczono rany. Wykorzystywano go jednak w całości – kora i korzenie miały zwalczać tasiemca, kwiaty cukrzycę, a skórki miały wiele zastosować. Używano ich do leczenia stanów zapalnych gardła, biegunki, próchnicy i wrzodów. Już w dawnych czasach uznawany był za superowoc o niezwykłych właściwościach, dlatego jego symbol znajdował się w herbach wielu związków lekarzy.

  • Jakie granat ma witaminy?

  • Jakie właściwości odżywcze ma granat?

Co dobrego kryje w sobie granat? Tajemnica rozwiązana

Współcześnie przeprowadzono liczne badania na temat tego owocu (ponad 200!), które faktycznie potwierdzają bardzo pozytywny wpływ soku z granatu na ludzki organizm. Odkryto, że ma doskonałe dzianie zwalczające wolne rodniki, w związku z czym działa na nas odmładzająco – zarówno na cerę, jak i stan całego organizmu, przeciwdziała procesom zapalnym i chorobom serca.

Jego największą zaletą jest obecność polifenoli, które są łatwo przyswajalne i należą do grona silnych antyoksydantów (przeciwutleniaczy). W granacie jest ich aż trzy razy więcej niż w czerwonym winie i zielonej herbacie! W czym jeszcze pomoże sok z granatu:

  1. Przy problemach z erekcją – medycyna tybetańska wykorzystywała granat jako podstawowy składnik preparatów na potencję. Substancje czynne zawarte w tym owocu zwalczają zaburzenia erekcji, podnoszą libido i wzmacniają odczucia w trakcie stosunku.
  2. Przy kłopotach z krążeniem – obniża ciśnienie krwi, utrzymuje prawidłowy poziom cholesterolu, pomaga osobom z chorobą wieńcową.
  3. Na trawienie – kłopoty trawienne zostają zwalczone dzięki kwasowi cytrynowemu i taniny, która ma właściwości ściągające.
  4. W walce z rakiem prostaty – kuracja granatami (według badań przeprowadzonych przez naukowców) hamuje rozwój komórek nowotworowych.
  5. Dla skóry – sok z granatu to sposób na piękną skórę. Poprawia jej koloryt, ukrwienie, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran trądzikowych, spowalnia procesy starzenia.
  6. Wsparcie leczenia raka piersi – hamuje namnażanie się komórek nowotworowych.
  7. Przeciwdziałanie starzeniu – spowalnia procesy starzenia się organizmu, może zahamować także postęp demencji i choroby Alzheimera.
  8. Pomoc przy kobiecych dolegliwościach – w czasie okresu, PMS, a także objawów menopauza">menopauzy, ponieważ granat zawiera fitoestrogeny.
krążenie potencja menopauza sok z granatu właściwości granatu
Komentarze
Dodano: 17 Czerwiec 2016
Autor: Ilona
Ocena:
No no właściwości granatu mnie zadziwiły, muszę go włączyć do diety.
Odpowiedź
Dodano: 19 Kwiecień 2016
Autor: Aldonka
Ocena:
Mi osobiście sok z granatu nie bardzo odpowiada, choć wiem że jest dobry na krążenie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach