45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Soczewki kontaktowe, czyli oczy bez kompleksów!

Soczewki kontaktowe, czyli oczy bez kompleksów!Soczewki kontaktowe, czyli oczy bez kompleksów!

Chcesz doskonale widzieć, nie chcesz martwić się zmianami pogody i ciągle zaparowanymi okularami? Uprawiasz sport i chcesz czuć się komfortowo, chcesz pokazać piękny makijaż bez osłaniania go okularami. Soczewki kompaktowe umożliwią ci to wszystko. Świat okularników stał się o wiele łatwiejszy od momentu, gdy mogli założyć szkła kontaktowe. Co takiego ciekawego znajduje się w soczewkach kontaktowych, dlaczego są tak popularne, jak o nie dbać i czy są dla każdego?

  • Czy soczewki są bezpieczne?

  • Jakie soczewki wybrać?

Soczewki kompaktowe oznaczają po prostu komfort, nie każdemu pasują okulary, nie każdy chce zmagać się z ich doborem i ciągłymi utrudnieniami. To zima i mróz, to deszcz czy para. Soczewki pokonują każdy z tych problemów. Używając soczewek można nosić okulary słoneczne. Soczewki korygują właściwie każdą wadę wzroku, od dalekowzroczności, poprzez astygmatyzm, starczowzroczność, aż po krótkowzroczność. Nowoczesne soczewki kompaktowe są zaopatrzone w filtry chroniące oko przed nadmiernym i szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Zatrzymują one skutecznie ponad 90 % promieniowania UVB oraz ponad 80 % promieniowania UVA. Są więc doskonałą ochroną dla twoich oczu. Pomijając aspekt estetyczny są bezpieczne dla oka, a badania wykazały, że najnowsze typy soczewek nie dopuszczając do powstawania infekcji oczu.

Jakie soczewki wybrać?

Na rynku dostępne są soczewki jednodniowe, czyli jednorazowe. Rano zakładasz, wieczorem wyrzucasz do kosza nie martwiąc się o ich oczyszczanie i przechowywanie. Soczewki miesięczne, także z możliwością noszenia w nocy. Takie soczewki wymagają pielęgnacji i użycia specjalnego płynu do ich codziennego oczyszczania. Przechowuje się je w nocy w specjalnym pojemniczku. Są także soczewki kolorowe, służące do zmiany koloru oczu. Lepsze będą twarde, czy miękkie soczewki kontaktowe? Wyboru musisz dokonać po konsultacji z okulistą. Soczewki miękkie są najbardziej popularne, wykonane są one z hydrożelu lub silikonowego hydrożelu. Hydrożel w stanie suchym jest twardym materiałem organicznym, natomiast po namoczeniu staje się elastyczny i miękki. O rodzaju soczewek miękkich decyduje także poziom ich tlenoprzepuszczalności. I to właśnie jest najważniejsza rzecz do przeanalizowania przy wyborze soczewek. To właśnie dotlenienie oka jest jedną z najważniejszych kwestii dla zdrowia oczu i komfortu noszenia soczewek. Soczewki o dużej przepuszczalności tlenu są niezastąpione w przypadkach gdy wiele godzin spędzamy w zadymionych lub suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeśli twoje oko jest niedotlenione pojawiają się na nim pajączki, uwidaczniające naczynia krwionośne, odczuwasz pieczenie i piasek w oczach. W takim przypadku zastanów się czy twoje soczewki są odpowiednio dobrane, lub czy nie nosisz ich zbyt długo. Przenoszenie soczewek może powodować stany zapalne i prowadzić do infekcji w obrębie oka. Istnieją również soczewki twarde stworzone z tworzywa o wysokim stopniu przepuszczalności tlenu, z tworzywa organicznego. Są one trwalsze od tych miękkich, mają mniejszą średnicę, jednak oczy dużo dłużej się do nich przyzwyczajają.

A co jeśli twoja wada wzroku jest zbyt duża, lub jesteś alergikiem, co z makijażem? Dziś istnieje już cała gama soczewek do zadań specjalnych, nawet dla osób z dużą wadą, czy astygmatyzmem. Astygmatycy potrzebują soczewek torycznych. Jeśli jesteś alergikiem, musisz uważać na dobór preparatów do pielęgnacji i higieny. Wybieraj te bez konserwantów. Makijaż jest dozwolony ale jest tylko jedna zasada, której musisz przestrzegać. Najpierw załóż soczewki, potem wykonaj makijaż, nigdy odwrotnie. Zaledwie niewielki odsetek ludzi nie może nosić soczewek: chorzy na cukrzycę typu 2, cierpiący na infekcje oka i z zespołem suchego oka.

Jednym słowem, soczewki kontaktowe to nie tylko wygoda, poprawa wyglądu, ale i pewność siebie i możliwość korzystania z życia pełną piersią.

soczewki kontaktowe korekta wzroku kontakty

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach