45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Słońce włosom niestraszne !

Słońce włosom niestraszne !Słońce włosom niestraszne !

Każda z nas chce mieć piękne i zdrowe włosy, jednak zimą są one narażone na przesuszone powietrze, latem z kolei niszczy je słońce. Słońce sprawia, że włosy płowieją, stają się łamliwe, zwłaszcza u tych kobiet, które mają cienkie włosy. Do jakich sposobów mamy sięgnąć aby niezależnie od pory roku, włosy zachwycały mężczyzn i wzbudzały zazdrość innych kobiet. Oto kilka porad, które pozwolą nam chronić włosy i dodatkowo je odżywić.

  • Jak dbać o włosy?

  • Jak nie suszyć włosów?

1. Kosmetyki z filtrem – na rynku dostępne SA szampony z filtrem, jednak szampon spłukujemy z włosów, więc lepiej sięgnąć po odżywki bez spłukiwania. Jeżeli należymy do osób, które bez stylizacji włosów nie wyjdą z domu, należy stosować żele i pianki z filtrem. Dostępne są również spray’e ochronne. Tego typu kosmetyki nadają włosom połysk oraz zapobiegają utracie pigmentu.

2. Nakrycia głowy – o ochronie włosów poprzez ich przykrycie powinnyśmy pamiętać zwłaszcza podczas długiego pobytu na słońcu. Kapelusze słomkowe prezentują się bardzo efektownie na plaży, więc warto dokonać zakupu na nadchodzące lato.

3. Mycie głowy – latem skóra głowy poci się często, więc włosy myjemy codziennie. Nie powinnyśmy więc dodatkowo nadwyrężać włosów, więc można sięgnąć po delikatniejsze szampony, np. dla dzieci.

4. Dieta – dla włosów przede wszystkim ważne są warzywa oraz owoce, dlatego jedzmy ich jak najwięcej.

5. Ochrona przed i po kąpieli – niezależnie od tego, gdzie się kąpałyśmy, czy w morzu czy na basenie, włosy koniecznie musimy spłukać. Słona woda i woda chlorowana bardzo źle wpływają na włosy – niszczą je oraz wysuszają. Przed kąpielą możemy włosy posmarować olejem np. kokosowym i zawinąć w ciasny koczek na czubku głowy. W ten sposób będą miały znacznie mniejszy kontakt z wodą.

6. Odżywianie – lato to czas, kiedy nasze włosy powinny być dopieszczane na każdym kroku. Nakładanie masek i odżywek na włosy powinnyśmy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Na umyte włosy najlepiej nałożyć specjalny olejek na gorąco lub silnie regenerującą maskę i zawinąć w foliowy czepek. Głowę możemy dodatkowo owinąć ręcznikiem – w cieple włosy wchłoną więcej składników odżywczych.

7. Suszenie włosów – suszenie włosów na słońcu jest z pewnością przyjemne, jednak dla naszych włosów zwyczaj ten nie jest odpowiedni.  Na słońcu woda z włosów paruje dużo szybciej przez co łuski włosa otwierają się. Włosy stają się przez to bardziej łamliwe a ich kolor płowieje. Podobnie działa wiatr oraz suszarka. Dlatego, gdy tylko możemy, pozwólmy włosom swobodnie wyschnąć w zaciszu domowym.

8. Poczekaj z farbowaniem – włosy farbowane oraz jasne są bardziej narażone na wysuszenie. Osłabione farbą lub rozjaśniaczem nie będą na tyle mocne, aby poradzić sobie ze słońcem. Włosy najlepiej farbować z początkiem jesieni, gdy słońce mniej operuje.

9. Fryzury – włosy powinny być spięte lub związane. Im mniejsza ich powierzchnia narażona jest na promienie słoneczne, tym lepiej dla nich. Spięte włosy są również wygodne podczas kąpieli lub opalania się.

 

słońce ochrona włosów przed słońcem wpływ slońca na włosy ochrona włosów latem włosy na słońcu włosy i słońce włosy latem
Komentarze
Dodano: 04 Wrzesień 2016
Autor: eWELINA
Ocena:
Zawsze dbam o to by córka po basenie miała umyte włosy, bo nie chcę, żeby jej się zniszczyły.
Odpowiedź
Dodano: 17 Lipiec 2016
Autor: Justyna
Ocena:
Ja stronię od farbowania latem, bo faktycznie robi mi się na głowie straszny przesuszony hełm.
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2016
Autor: Ania
Ocena:
Włosy na słońcu zawsze płowieją, albo inaczej jaśnieją, moja córka ma kolor naturalny balejage od słońca.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach