45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Skuteczne leczenie w domu, czyli syrop z cebuli!

Skuteczne leczenie w domu, czyli syrop z cebuli!Skuteczne leczenie w domu, czyli syrop z cebuli!

Syrop z cebuli jest jednym z najbezpieczniejszych domowych specyfików i lekarstw, które można wykonać w dosłownie 5 minut. Nie wymagana jest tutaj żadna dodatkowa wiedza, nie ma również możliwości, aby przygotować lekarstwo złe, czy dające skutki uboczne. Syrop z cebuli jest bardzo skuteczny, a przepis na jego stworzenie – niezwykle prosty i nieskomplikowany!

 • Jakie właściwości ma syrop z cebuli?

 • Jak zrobić syrop z cebuli?

Jak działa syrop z cebuli i dlaczego warto go spożywać?

Po pierwsze syrop z cebuli jest lekarstwem całkowicie naturalnym, dlatego też może być stosowany zarówno przez dzieci, jak i osoby starsze. Nie ma również problemu z jego stosowaniem wśród innych grup np. alergików. Syrop z cebuli znany jest już od zarania dziejów, bardzo często stosowały go nasze babki i prababki.

Syrop z cebuli: na co działa?

 • Przeziębienie i grypa: te choroby są świetnie leczone dzięki syropowi z cebuli;
 • Pomaga walczyć z gorączką i zbija stan podgorączkowy;
 • Jest niezastąpionym, domowym specyfikiem w leczeniu uporczywego kaszlu;
 • Syrop z cebuli świetnie leczy również uporczywy katar. Wystarczy namoczyć wacik w syropie z cebuli, a następnie na parę minut leciutko włożyć go do zatkanej dziurki od nosa. Powinno to przynieść ulgę i zmniejszyć objawy uciążliwego kataru.

Syrop z cebuli: przepis

 1. Wybierz dwie lub trzy dobre, twarde cebule. Obierz je;
 2. Cebulę posiekaj na drobne kawałeczki, a następnie przerzuć do miski;
 3. Całość posyp kilkoma łyżkami cukru (dużymi);
 4. Dodaj łyżkę miodu (jeśli nie ma go w domu, ten punkt można pominąć; należy również sprawdzić, czy osoba, której chcemy podawać miód, nie jest na niego uczulona);
 5. Całość przykrywamy talerzykiem i czekamy około 3-5 godzin;
 6. Po tym czasie syrop jest gotowy do spożycia i będzie dawał najlepsze efekty.

Syrop z cebuli to bogactwo witamin

Cebula wraz z czosnkiem to dwa najbardziej naturalne lekarstwa. Cebula zawiera w sobie składniki silnie dezynfekujące, a poza tym w jej składzie znajdziemy mnóstwo witamin, mikro- i makroelementów. W cebuli znajdziemy między innymi poprawiającą odporność witaminę C, ale także witaminy z grupy B, witaminę A oraz witaminę PP. Cebula zawiera w sobie również udparniający nas na wirusy cynk, fosfor oraz wapń.

Stosowanie syropu z cebuli

Dzieciom powinno się podawać nie więcej, jak 2-3 łyżeczki syropu dziennie, najlepiej po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji lub zaraz przed tymi posiłkami. Osoby dorosłe mogą spożywać syropu z cebuli więcej, ale również z umiarem. Mimo, że jest to lekarstwo naturalne, to jednak jest to jednocześnie lekarstwo skuteczne, które stosowane w nadmiarze nie będzie dobrze spełniać swojej roli.

przeziębienie syrop z cebuli syrop z cebuli na kaszel domowe sposoby na przeziębienie leczenie syropem z cebuli syrop z cebuli przepis syrop z cebuli działanie jak zrobić syrop z cebuli
Komentarze
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Maja
Ocena:
Syrop z cebuli jest dobry na wszystko, przeziębienie, kaszel itd.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach