45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Skóra alergiczna i atopowa? Wyjdź z cienia i nie wstydź się! 8 najlepszych kosmetyków

Skóra alergiczna i atopowa? Wyjdź z cienia i nie wstydź się! 8 najlepszych kosmetykówSkóra alergiczna i atopowa? Wyjdź z cienia i nie wstydź się! 8 najlepszych kosmetyków

Skóra z problemami alergicznymi potrzebuje odpowiedniej ochrony. Znacznie częściej należy aplikować specjalne kremy i kosmetyki, które poprawią zdrowie skóry oraz jej wygląd. Również w przypadku atopowego zapalenia skóry wymagane jest, aby dbać o skórę w sposób wzmożony. Szczególnie rodzice powinni zwracać uwagę na skórę swoich dzieci, ponieważ AZS w głównej mierze dotyczy właśnie dzieci i niemowląt.

Jak radzić sobie ze skórą alergiczną? 8 kosmetyków!

  1. Kremy nawilżające: Skóra alergiczna i atopowa wymaga znakomitego nawilżenia, dlatego wybieraj tylko te kosmetyki, które rzeczywiście mogą ją należycie nawodnić. Zawsze sprawdzaj skład kosmetyków i w przypadku skóry atopowej wybieraj te kosmetyki, które są hipoalergiczne.
  2. Maści lecznicze nawilżające: Można dostać je w aptece. Tworzone są specjalnie dla potrzeb skóry atopowej i alergicznej. Nie można przy tego rodzaju skórze dopuścić do jej przesuszenia, a maści apteczne będą tutaj działały najlepiej. Kremu nawilżającego używać można przez cały dzień, natomiast maścią nawilżającą smarujmy skórę po kąpieli, rano i wieczorem. U dzieci proces można powtarzać częściej w ciągu dnia.
  3. Hipoalergiczne mydło: Bezwzględny kosmetyk dla każdej osoby z problemami skórnymi. Pamiętajmy jednak, że skóra atopowa może reagować źle również na hipoalergiczne mydła, dlatego najpierw kosmetyk wypróbujmy na niewielkim obszarze. U dzieci lepiej myć je wodą bez dodatków mydła.
  4. Odżywczy krem do paznokci: Zadbane i krótko przycięte paznokcie pozwolą uniknąć zakażenia i zniszczenia skóry. Bardzo często dzieci, ale również dorośli, ze skórą atopową mają tendencję do jej drapania.
  5. Żel antybakteryjny do rąk: jak w przypadku powyższego punktu, żel antybakteryjny do rąk będzie pośrednio chronił skórę atopową i alergiczną przed zakażeniem oraz pogorszeniem jej stanu, kiedy chory zacznie się drapać lub pocierać skórę
  6. Nawilżane hipoalergiczne chusteczki: można je zastosować na skórę mokrą po kąpieli jednocześnie wmasowując w nie balsam odżywczy i nawilżający. W ten sposób skóra łatwiej się nawilży, a kąpiel nie przyniesie żadnych negatywnych efektów dla skóry.
  7. Olej kokosowy: ze sposobów domowych warto aplikować na skórę alergiczną olejek kokosowy. Przy skórze atopowej korzystając z jakichkolwiek domowych sposobów nawilżania należy najpierw zasięgnąć porady lekarza prowadzącego! Olejek kokosowy w przypadku skóry alergicznej można również dodawać do kąpieli. Tworzy on warstwę ochronną wokół naskórka oraz ma działanie antybakteryjne.
  8. Siemię lniane: z domowych sposobów warto na skórze alergicznej wypróbować również ugotowane siemię lniane. Ma ono działanie nawilżające oraz odżywcze dla skóry. Siemię lniane stosuje się w formie okładów na skórę alergiczną. Nawilżanie za pomocą siemienia lnianego można powtarzać około 5-10 minut dziennie
atopowe zapalenie skóry skóra atopowa skóra alergiczna
Komentarze
Dodano: 11 Maj 2016
Autor: Patrycja
Ocena:
Potwierdzam, mojej córce olej kokosowy bardzo pomaga, Kupuję jej na Allegro taki nieprzetworzony, nierafinowany.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach