45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Siła małych ziarenek. Pomogą na odchudzanie, żołądek i cholesterol

Siła małych ziarenek. Pomogą na odchudzanie, żołądek i cholesterolSiła małych ziarenek. Pomogą na odchudzanie, żołądek i cholesterol

O zaletach tego produktu słyszano już niemal wszędzie. Nic dziwnego – siemię lniane ma w sobie wiele zdrowotnej mocy, którą szczególnie powinny docenić osoby cierpiące na problemy z nadwagą, dolegliwościami pokarmowymi, wysokim poziomem cholesterolu, układem krążenia, a także problemami jelitowymi i skórnymi. Siemię to sposób na zażegnanie objawów wielu chorób, a wypijane regularnie będzie mieć doskonały wpływ na cały organizm.

Siemię można spożywać w formie „galaretowatej”, czyli rozcieńczając jedną lub dwie łyżeczki zmielonych ziaren gorącą wodą . Istnieje również opcja łykania siemienia w formie tabletek, jednak może mieć ono mniej wartości i jednocześnie stanowi przetworzoną formę, a dobro natury jakim jest siemię, zdecydowanie lepiej spożywać w formie jak najmniej przetworzonej. Zmielone siemię możemy dodawać również do sałatek, jogurtów i różnego rodzaju potraw, bez obawy o to, że zmieni ich smak. To doskonałe źródło błonnika, kwasu foliowego, witaminy B1, B6, magnezu, żelaza i kwasów omega-3. Samo zdrowie!

  • Na co siemię lniane?

  • Czy siemię lniane jest zdrowe?

Pomoc przy wielu dolegliwościach. Zastosowanie siemienia lnianego

Spożywane regularnie, siemię usprawni funkcjonowanie wielu części naszego ciała. Dzięki zawartości kwasów omega-3, te niewielkie nasiona wspomagają pracę naszego serca, mózgu i usprawniają procesy myślowe. Co więcej, zawierają korzystny stosunek kwasów tłuszczowych – 4:1 omega-3 do omega-6. Oprócz tego, siemię lniane przyniesie ulgę przy podrażnieniach żołądka. Powstała z nasion maź stanowi osłonę dla żołądka i jelit przed różnego rodzaju wydzielinami układu trawiennego i kwasami, które mają szkodliwe działanie.

Poza tymi właściwościami, siemię ma w składzie fitoskładniki, które są naturalnymi witaminami i mikroelementami, pomagającymi utrzymywać równowagę hormonalną u kobiet. Będzie więc doskonałym sposobem na zwiększenie płodności pań, gdy starają się o dziecko, a także na załagodzenie objawów klimakterium i menopauzy. W przypadku mężczyzn regularne spożycie ziaren może uniemożliwić rozwój nowotworu prostata">prostaty.

Dzięki wysokiej zawartości błonnika pokarmowego, wspomoże pracę jelit i ureguluje poziom cholesterolu. Błonnik jest też bardzo istotny w diecie osób odchudzających się, gdyż pomaga osiągnąć i utrzymać właściwą masę ciała (przyspieszając metabolizm). Otrzymywany  z ziaren olej lniany ma doskonały wpływ na układ krwionośny i oddechowy, zapobiegając chorobom serca, miażdżycy, oraz rozwojowi stanów zapalnych dróg oddechowych.

Ochrona przed rakiem piersi

To również cenna i naturalna broń w walce z rakiem. Udowodniono, że siemię lniane zawiera dużo fitoestrogenów roślinnych, które cechują się silnym działaniem przeciwnowotworowym. Ich działanie opiera się na blokowaniu działań kobiecego hormonu – estrogenu, który sprzyja rozwojowi raka piersi. Według lekarzy, podawanie siemienia kobietom, które chorują na raka piersi, wpływa hamująco na rozwój guza.

trawienie menopauza odchudzanie olej lniany siemię lniane

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach