45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Seks to zdrowno? Wady i zalety częstych stosunkówie… czy na pew

Seks to zdrowno? Wady i zalety częstych stosunkówie… czy na pewSeks to zdrowno? Wady i zalety częstych stosunkówie… czy na pew

Udane życie seksualne ma doskonały wpływ na samopoczucie. Zalet regularnego współżycia można wymienić wiele: jest wspaniałym lekiem, kosmetykiem, a nawet jednym z najskuteczniejszych i najbardziej przyjemnych sposobów na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Mimo licznych plusów warto wiedzieć, że nawet seks może czasem szkodzić…

 • Jak poprawić sobie samopoczucie?

 • Czy seks odchudza?

Aktywność fizyczna w każdej formie ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Potwierdzają to specjaliści rozmaitych dziedzin – neurolodzy, kardiolodzy, dermatolodzy, psycholodzy. Według badań, seks daje nam między innymi:

 • Lepsze samopoczucie – w organizmie wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, odpowiedzialne za nasz dobry nastrój po stosunku.
 • Poczucie spełnienia – skoro seks jest udany, w związku wszystko gra, rośnie nasza samoocena, czujemy się atrakcyjni, nie męczy nas seksualna frustracja.
 • Łagodzenie bólów.
 • Ujędrnianie skóry – dobry seks wspomoże nawet redukcję cellulitu.
 • Zapobieganie zawałom i udarom – krew lepiej krąży.
 • Regulację ciśnienia.
 • Wspomaganie usuwania szkodliwych toksyn z organizmu.
 • Zmniejszanie ryzyka choroby wrzodowej.
 • Wzmocnienie organizmu i odporności na choroby.

Tego typu korzyści jest zdecydowanie więcej. Jednak warto wiedzieć, że czasem seks może szkodzić – choć na całe szczęście dość łatwo tego uniknąć i nie jest tych minusów zbyt wiele!

A co jeśli seks…powoduje tycie?!

Hinduski uczony – Ritesh Menezes przedstawił teorię, jakoby seks u niektórych osób mógł powodować przybieranie na wadze. Przyczyną tego miałoby być wytwarzanie przez organizm prolaktyny, czyli hormonu, którego produkcja następuje np. w czasie orgazmu. Na szczęście, inne badania obalają tę teorię – pod warunkiem, że dana osoba nie nadużywa większych ilości węglowodanów, tłuszczów, cukrów, kalorycznego alkoholu, nie grozi jej tycie z powodu uprawiania seksu. Jeśli jemy normalnie i nie przesadzamy ze słodyczami czy fast foodem, częsty stosunek wpłynie na figurę korzystnie. W trakcie półgodzinnego aktu seksualnego możemy spalić nawet od 150 do 400 kalorii!

Higiena i gadżety pod kontrolą

Seks z partnerem, który może być nosicielem różnych infekcji, jest oczywiście naznaczony dużym ryzykiem. I wbrew pozorom, nie chodzi tutaj tylko o seks waginalny – zaszkodzić może także oralny i analny. Dlatego o higienę należy dbać, a w przypadku wystąpienia komplikacji zdrowotnych u któregoś z partnerów, wyleczyć się i na ten czas zaprzestać stosunków. Jeśli zaś mowa o przypadkowych partnerach, oczywistym powinno być stosowanie antykoncepcji w postaci prezerwatywy, która ochroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Również korzystanie z niektórych gadżetów, np. wibratorów w przypadku kobiet, może powodować brak ochoty na seks z prawdziwym partnerem. Co więcej, w przypadku mężczyzn stosunek 3 razy w tygodniu może skutkować podrażnieniem narządów płciowych, bolesnością jąder oraz spadkiem energii. Jeśli zaś chodzi o seks w ciąży, jeżeli zachowa się odpowiednie środki ostrożności i nie ma ku temu zdrowotnych przeciwwskazań , nie zaszkodzi, a może nawet wpłynąć pozytywnie na organizm kobiety.

odchudzanie antykoncepcja bezpieczny seks infekcje intymne seks w ciąży zdrowy seks seks a zdrowie wpływ seksu na zdrowie czy seks odchudza seks a krążenie
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: jacek
Ocena:
Udany seks to samo zdrowie i nikt mi nie powie że tak nie jest.
Odpowiedź
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Karolina
Ocena:
I tak lista plusów jest znacznie dłuższa od minusów. Dla mnie udany seks to dzięki mężowi codzienność więc jestem szczęściarą.
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Marta
Ocena:
Uważam że seks jest zdrowy, pomaga na wszelkie dolegliwości, od bólu głowy do złagodzenia miesiączki jeśli stosunki odbywają się zaraz przed nią, same korzyści.
Odpowiedź
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: Iwona
Ocena:
No tego to jeszcze nie słyszałam, że od seksu się tyje, ci uczeni czasem prześcigają się w absurdalnych teoriach.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach