45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sauna na włosy - na czym polega ozonowe spa dla włosów?

Sauna na włosy - na czym polega ozonowe spa dla włosów?Sauna na włosy - na czym polega ozonowe spa dla włosów?

Włosy są szczególnie narażone na działanie wielu zewnętrznych czynników - twierdzenie to nabiera mocy zwłaszcza zimą, w trakcie której częste opady śniegu, deszczu i związana z nimi wilgotność nie pomagają w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Włosy się przesuszają, ulegają zniszczeniu, co prowadzi do koniecznej ich renowacji i przywrócenia świeżego i ładnego wyglądu. Jednym z takich środków zaradczych może być skorzystanie z sauny na włosy. Na czym polega taki zabieg? Jaką skutecznością może się pochwalić?

Sauna na włosy - na pomoc zniszczonym włosom

W związku z tym, że najczęściej nie jesteśmy w stanie ochronić włosów przed działaniem czynników zewnętrznych, są one narażone na ich niszczące działanie. I tak - wiosną i latem, nie pomaga im wysuszające i niszczące słońce, woda i wiatr, a zimą konieczne osłanianie przez zimnem różnymi nakryciami głowy. Dodatkowo, wszelkie zabiegi, które wykonujemy na włosach również na dłuższą metę im nie służą. Częste barwienie włosów, zmiany kolorów (w których niezbędnym elementem jest odbarwienie), nakładanie balejażu, zmiany fryzury przez stosowanie trwałej ondulacji, a także codzienne czynności pielęgnacyjne i kosmetyczne, takie jak: stosowanie utrwalających żelów, pianek czy lakierów - wszystko to nie przedłuża żywotności włosa, a wręcz przeciwnie - naraża go na wypadnięcie, wysuszenie, zniszczenie. Dodatkowo, skutkuje to łamliwością, rozdwajaniem na końcach, wzmożoną podatnością na niekorzystne działanie mrozu, suszarki, zanieczyszczeń w powietrzu. Bardzo często koniecznym zabiegiem regeneracyjnym staje się zastosowanie sauny do włosów, która ma na celu przywrócenie im ładnego wyglądu.

  • Jak działa sauna ozonowa na włosy?

  • Co daje sauna na włosy?

Sauna dla włosów

Wyniszczenie włosów często skutkuje koniecznością zastosowania zabiegu nawilżającego. Jednym z takich zabiegów jest sauna ozonowa na włosy. Wykonuje się go pod czujnym okiem fryzjera, który dobiera odpowiednie preparaty do przeprowadzenia zabiegu. Na czym tak naprawdę ta czynność kosmetyczna polega i ile wspólnego ma z rzeczywistą sauną? Zabieg przeprowadza się w wysokiej temperaturze, osiągającej 40 stopni, przy zastosowaniu odpowiedniego aparatu o kształcie kopuły, nieco przypominającym tradycyjną fryzjerską suszarkę. Saunę dla włosów poprzedza dwukrotne umycie ich szamponem, nałożenie odżywki i upięcie dłuższych kosmyków. To przedsmak właściwego zabiegu, który polega na siadaniu pod plastikową lub szklaną kopułą, do której dołączony jest pojemnik z wodą. Woda nagrzewa się, osiągając wysokie temperatury i parując. Para ta dostaje się pod kopułę, tworząc swoistą ozonową saunę. Dodatkowym atutem towarzyszącym zabiegowi jest możliwość wdychania przyjemnego zapachu odżywki. Całość trwa około 20 minut. Po zakończeniu parówki, poddajemy się kolejnym czynnościom fryzjera - naprzemiennemu myciu włosów zimną i ciepła wodą oraz ich wysuszeniu i ułożeniu.

Sauna ozonowa - jakich efektów możesz się spodziewać?

Czego możesz się spodziewać po takim zabiegu? Zastosowanie sauny wzmacnia efekt nakładania odżywki. Dodatkowo, włosy zyskują sprężystość, blask, łatwiej je rozczesywać. Kluczowe są zatem składniki odżywki, wśród których powinna się znaleźć kreatyna i D-pantenol. Mają one właściwości budulcowe, wygładzające, nawilżające, zapewniając włosom lśnienie i uelastycznienie. Ponadto, stymulują one wzrost i odnowę komórek. Kreatyna pod wpływem ciepła i wilgoci wnika w głąb włosia, wzmacniając go i uszczelniając. Preparat wprawdzie pozostaje we włosach, jednak w trakcie mycia będzie każdorazowo usuwany. Dlatego, dla uzyskania trwałych efektów, konieczne będzie regularne powtarzanie tego swoistego spa dla włosów. Spektakularność efektów stosowania ozonowej sauny pokazuje, że warto o to zadbać!

sauna ozonowa spa dla włosów

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach