42 649 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

RTG zębów: informacje ogólne

x-ray-of-the-jaw-2416944_1920 (1)x-ray-of-the-jaw-2416944_1920 (1)

W wielu przypadkach stomatologicznych konieczne jest zrobienie badania rentgenowskiego zębów. W profesjonalnych gabinetach dentystycznych można skorzystać z tej usługi, wiedząc, że wykonywana jest ona na wysokiej jakości sprzęcie. To gwarantuje rzetelną diagnostykę i pozwala na wdrożenie precyzyjnego leczenia, przynoszącego dobre efekty.

 

Na czym polega RTG zębów?

RTG, czyli potocznie nazywany rentgen lub prześwietlenie znajduje zastosowanie również w stomatologii. Każdy dentysta, jeśli tylko widzi, że jest konieczność przeprowadzenia badania diagnostyki obrazowej to wykonuje ją bezzwłocznie, jeszcze przed rozpoczęciem szczegółowego leczenia. RTG to dwuwymiarowy obraz, rejestrowany podczas skierowania wiązki promieniowania na konkretny organ. RTG zębów, jakie wykonuje stomatolog pozwala na uzyskanie zdjęć rentgenowskich, które umożliwiają błyskawiczną diagnostykę oraz pozwalają jak najdokładniej zaplanować leczenie konkretnego pacjenta. W miejscu jakim jest renomowana klinika stomatologiczna można spodziewać się użycia nowoczesnego sprzętu służącego diagnostyce. Pantomograf, czy cefalometr to sprzęty wysokiej jakości, które działają szybko i z pełną precyzją. Dlatego, wykonane zdjęcia nie wymagają powtórzeń. Uzyskany obraz zębów jest ostry i dokładny. 

Kiedy wykonuje się RTG zębów?

Badanie radiologiczne zębów i kości uwidacznia tkankę kostną żuchwy i szczęki, a także pozwala na ocenę stawu skroniowo – żuchwowego wraz z określeniem stanu kości całej twarzoczaski oraz poszczególnych zębów i tkanek kostnych, jakie otaczają ząb. RTG wykonuje się przed ekstrakcją zębów lub przed nałożeniem implantów. Jest również przydatne w dziedzinie takiej jak ortodoncja, ponieważ pozwala stwierdzić, jakie aparaty ortodontyczne dobrać dla konkretnego pacjenta. Rentgen zębów pozwala także zaobserwować zmiany patologiczne w korzeniach, torbiele, czy zmiany nowotworowe. Może być również wykonany przed leczeniem kanałowym, czy przed założeniem protezy zębowej.

Przeglądając https://smartsmileorto.pl/uslugi/ortodoncja-gdansk/ można zapoznać się z przypadkami, kiedy konieczne będzie wykonanie badania RTG. 

Wysokiej jakości badania rentgenowskie

Większość gabinetów i klinik stomatologicznych to miejsca, w jakich można spodziewać się, że zostanie wykonanie wysokiej jakości RTG zębów i że będzie ono w pełni dokładne. 

Oferta znajdująca się pod adresem https://smartsmileorto.pl/uslugi/rtg-zebow-gdansk/ pozwala pacjentom zapoznać się z samym przebiegiem badania, tym, jak mają się przygotować do diagnostyki oraz w jakich przypadkach mogą spodziewać się wykonania RTG zębów. Kiedy szukamy profesjonalnej kliniki stomatologicznej i widzimy, że ma ona w swojej ofercie usługę taką jak RTG zębów przy użyciu nowoczesnego sprzętu to możemy być pewni, że miejsce to jest godne uwagi. Do placówek takich powinni zwłaszcza kierować się pacjenci, którzy mają problemy z uzębieniem. W ich przypadku zwiększa się bowiem prawdopodobieństwo tego, że będą musieli skorzystać z profesjonalnej diagnostyki.  

stomatologia RTG zębów badanie rentgenowskie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 649 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach