43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Rodzaje Niekonwencjonalnej i Alternatywnej Medycyny

Rodzaje Niekonwencjonalnej i Alternatywnej MedycynyRodzaje Niekonwencjonalnej i Alternatywnej Medycyny
Niekonwencjonalna i alternatywna medycyna występuje w wielu formach. Oto pięć najczęściej praktykowanych rodzajów medycyny niekonwencjonalnej i alternatywnej.
 

Produkty Naturalne

Do najpopularniejszego rodzaju medycyny niekonwencjonalnej w Stanach Zjednoczone zaliczamy te dwie podgrupy: produkty naturalne oraz terapie na ciało i umysł. 

Często sprzedawane jako suplementy diety, produkty naturalne mogą zawierać zioła, prebiotyki, antyoksydanty, oleje omega-3, substancje chemiczne takie jak siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny (te dwa suplementy pomagają w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów) oraz inne substancje dodatkowe.

W 2012 roku, badania instytutu National Health Interview Survey, zatwierdziły, że 17.7 procent dorosłych amerykanów, przyjmowało suplementy diety, takie jak witaminy i minerały oraz olej cbd, który według Cibdol wpływa na poprawę diety. Najczęściej przyjmowanym produktem naturalnym był olej rybny, bogaty w oleje omega-3, który chroni przed chorobami serca.

Terapie dla Ciała i Umysłu

Drugą kategorią najpopularniejszej medycyny niekonwencjonalnej według NCCIG są terapie dla ciała i umysłu, to specjalne techniki wykonywane, aby zwiększyć zdolność umysłu oraz poprawić funkcjonowanie organizmu i zdrowia.   

Hipnoterapia jest popularną terapią dla ciała i umysłu. Znana jest też jako hipnoza, w niektórych badaniach naukowych stwierdzono, że sprzyja utracie masy ciała, łagodzi ból pleców i pomaga w rzuceniu palenia.

Z kolejnej terapii ludzie korzystają od lat, znana jest z tego, że promuje spokój. Mowa o medytacji, terapii dla ciała i umysłu, która pozytywnie wpływa na krążenie krwi i spokojniejszy sen. W niektórych badaniach stwierdzono również, że medytacja pomaga zwalczać bóle chroniczne, lęki, depresję i niepokój.

Mimo iż joga jest najczęściej praktykowaną formą ćwiczeń w walce ze stresem, jest również terapią dla ciała i umysłu. Badania pokazują, że joga pomaga w walce z takimi chorobami jak bezsenność, migrena, depresja i lęki.

Alternatywne Formy Medyczne

Wiele zwolenników medycyny niekonwencjonalnej i alternatywnej, korzysta z terapii i praktyk leczniczych oraz medycznych form alternatywnej medycyny, na przykład homeopatii i medycyny neuropatycznej.

Alternatywne formy medycyny pochodzą też z tradycyjnych systemów zdrowotnych różnych krajów, na przykład Ajurweda (forma medycyny alternatywnej, pochodząca z Indii) i tradycyjnej Chińskiej medycyny (TCM). Wiele terapii pochodzących z TCM, jest dziś używanych w Stanach Zjednoczonych, w tym akupunktura, akupresura i ziołolecznictwo.

medycyna niekonwencjonalna medycyna alterntywna medycyna alternatywna rodzaje medycyna niekonwencjonalna rodzaje
Komentarze
Dodano: 23 Maj 2020
Autor: Anna
Ocena:
ciekawe punkty. Z przyjemnością czytam ;-)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach