45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Ramiona w górę! Przestań czuć się nieatrakcyjnie! Spróbuj tego!

Ramiona w górę! Przestań czuć się nieatrakcyjnie! Spróbuj tego!Ramiona w górę! Przestań czuć się nieatrakcyjnie! Spróbuj tego!

Chcesz mieć smukłe i umięśnione ramiona pozbawione nieestetycznej obwisłej skóry. Niczego bardziej nie pragniesz jak ramion pięknie prezentujących się w sukienkach na ramiączkach, ramion, które gotowe są do całowania. Nic łatwiejszego, wystarczy spora dawka dyscypliny, samozaparcia, chęć do regularnych ćwiczeń i specjalnie dobrana dieta bogata w szczególną witaminę zwaną witaminą młodości – witamina E.

  • Jak ćwiczyć ramiona w domu?

  • Jakie ćwiczenia na ramiona?

Czasami trudno zaplanować serię ćwiczeń i trzymać się rygorystycznie planu. Niestety jeśli chcesz być piękna i świetnie wyglądać musisz dać z siebie wszystko. Poświęć dosłownie kilkanaście minut dziennie tylko dla siebie a bardzo szybko osiągniesz zamierzony cel. Istnieje kilka sposobów na to by osiągnąć zamierzony efekt w niedługim czasie.

Po pierwsze wcale nie musisz kupować specjalnego sprzętu, hantle możesz zastąpić butelkami wody to najtańsze i dostępne w każdym domu oprzyrządowanie. Dla szczupłych ramion ważna jest praca nad bicepsami. Przy wykonywaniu ważna jest także postawa. Przy wyprostowanych plecach weź do rąk butelki i skieruj palce do wewnątrz, w ten sposób uginaj ręce do siebie. Ćwiczenie wykonaj kilka razy. Innym skutecznym ćwiczeniem na bicepsy ale i przedramiona jest młotkowanie. Różni się ono od ćwiczenia z butelkami tylko kierunkiem ułożenia dłoni. Tym razem miej dłonie skierowane do przodu z palcami w górze. Niby to samo a robi wielka różnicę.

Możesz bardzo skutecznie wykorzystać także krzesło, to ćwiczenie z powodzeniem można wykonać jako przerywnik w pracy. Stań tyłem do krzesła i połóż na oparciu dłonie. W tej pozycji wykonaj kilkanaście przysiadów. Pobudzasz w ten sposób tylko mięśnie ramion a tym samym skutecznie walczysz z obwisłymi motylkami na ramionach.

Bardzo skutecznym ćwiczeniem są pompki ale w zmodyfikowanej damskiej wersji. Nie opierasz podczas tego ćwiczenia ciężaru ciała na dłoniach i koniuszkach palców ale na dłoniach i kolanach. Daje ci to większą możliwość rozłożenia ramion.

Bardzo prostym i nawet przyjemnym ćwiczeniem jest wymachiwanie ramionami. Należy podnieść ręce i kręcić nimi młynki. Możesz zacząć od małych kółek i powoli rozszerzać ich rozpiętość. Ćwiczenie wydaje się mało wymagające jednak przynosi duże skutki.

Doskonałym ćwiczeniem jest rozciąganie diagonalne polegające na wyciągnięciu prawej ręki ponad poziom głowy i dotykanie nią ( wciąż wyprostowaną ) do lewego biodra. W połowie drogi do biodra możesz zatrzymać rękę co pozwoli mięśniom bardziej się napiąć. Wykorzystaj do tego ćwiczenia jakiś ciężar.

Teraz pozostaje ci wybrać porę dnia, ilość ćwiczeń i ustalić jak długo będziesz je wykonywać. Wystarczy kilkanaście minut każdego dnia poświęcone po 2 minuty na każde ćwiczenie. Z czasem czas poświęcany na każdy rodzaj ćwiczeń może ulec wydłużeniu a przerwy między nimi skróceniu. Jeśli będziesz systematyczna pełna chęci i energii do ćwiczeń, będziesz wykonywała je starannie to pierwsze efekty zauważysz już po miesiącu. Jeśli do tego jeszcze będziesz się zdrowo odżywiać, dostarczysz organizmowi trochę mniejszą ilość kalorii niż te które spalisz to twoje ramiona staną się szczupłe, jędrne i już na zawsze będziesz mogła zapomnieć o czymś takim jak obwisła skóra.

 

ćwiczenia rozciąganie ramiona szczupłe ramiona obwisła skóra na ramionach

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach