45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Rady nie od parady. Cenne rady od naszych babć.

Rady nie od parady. Cenne rady od naszych babć.Rady nie od parady. Cenne rady od naszych babć.

Często nie zdajemy sobie sprawy z alternatywy dla tabletek nasennych czy margaryn, które regularnie stosowane mają obniżyć cholesterol. A jednak, nasze babcie doskonale się bez nich obywały.

Przekonajmy się, że rzeczywistą ulgę w dolegliwościach towarzyszących przeziębieniu przyniesie rosół. Znane są lekarzom właściwości produktów, których wszak i nam nie brak w lodówce.

  • Czy marchewka pomaga na wzrok?

  • Jakie właściwości mają jabłka?

Marchewka najlepsza na wzrok

Prowitamina A, znana również jako barwnik beta-karoten, steruje procesem powstawania obrazu. Choć nie przywróci nam sprawnego zmysłu wzroku, gdy jesteśmy krótkowidzami lub dalekowidzami, to pozytywnie wpłynie na komfort widzenia. Co więcej, zawiera przeciwutleniacze, które niwelują ryzyko chorób nowotworowych oraz pozytywnie wpływają na układ immunologiczny.

Okłady dla zbicia gorączki

Kilkadziesiąt lat temu, chętnie stosowano okłady z ziemniaka i cebuli. Okładanie głowy plastrami warzyw może wydać się nie poważne, lecz warto ten sposób wypróbować. Obawiając się, że warzywa zsuną się z czoła, możemy założyć cienką czapkę lub opaskę. Jednak, jeśli ta metoda zawodzi, nie wahajmy się siegnąć po środki farmakologiczne.

Uzdrawiający rosół

Już nasze babcie, dobrze wiedziały co robią karmiąc przeziębione wnuczęta rosołem. Para niemal natychmiast ułatwia oddychanie, ponieważ umożliwia odkrztuszenie wydzieliny, jaka gromadzi się w płucach i oskrzelach oraz udrażnia nos. Prócz tego złagodzi ból gardła i zabezpieczy nas przed odwodnieniem. Cieszyć powinna nas także zawartość kolagenu w aromatycznym naparze, który stymuluje ciśnienie, poprzez wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych.

Szklanka mleka ułatwi zaśnięcie

Mleko nie działa cudów wewnątrz naszego organizmu, lecz umożliwia nam odprężenie. Pamiętamy z najwcześniejszych lat życia, że było skutecznym środkiem przeciw bezsenności, do czego jest przekonany blisko co drugi mieszkaniec Polski. Jeszcze będąc dorosłymi, wielu z nas wypija lub podaje dzieciom na zdrowy sen szklankę ciepłego mleka. Niemniej popularny przy problemach z bezsennością, które szczególnie nasilają się w okresie stresu czy pełni jest napar z melisy.

Przynajmniej jedno jabłko dziennie

Jabłko jest prostym sposobem na zachowanie w świetnej formie zdrowia i urody. Przede wszystkim, dlatego że reguluje cholesterol, działa niczym łagodny detoks dla naszego organizmu, stymuluje uśpioną dotąd przemianę materii. Jego działanie pozytywnie odzwiercie dla się na naszej figurze oraz poprawia stan cery. Czujemy się lepiej, ale też ograniczmy możliwość rozwoju chorób serca i układu krążenia, w tym i powstawania zawałów. Anglicy często powtarzają, iż jabłka czyszczą zęby.

domowe sposoby babcine rady babcine sposoby marchewka na wzrok rosół na przeziębenie dlaczego warto jeść jabłka

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach