45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Przyprawy i zioła na wątrobę. Poznaj 7 najczęściej polecanych!

Przyprawy i zioła na wątrobę. Poznaj 7 najczęściej polecanych!Przyprawy i zioła na wątrobę. Poznaj 7 najczęściej polecanych!

Detoksykacja wątroby jest niezwykle ważna dla prawidłowego jej funkcjonowania. To właśnie wątroba w naszym ciele pełni funkcję narządu, który oczyszcza organizm. Aby funkcje te spełniała prawidłowo, od czasu do czasu, trzeba zadbać o oczyszczenie jej samej. Przyprawy i zioła działają na wątrobę najbardziej detosykująco – dziś przedstawimy te, które są najczęściej polecane.

 • Jak oczyścić wątrobę?

 • Jakie zioła wspomagają wątrobę?

Oczyszczanie wątroby: wskazówki!

 • Najbardziej polecanymi do oczyszczania wątroby są wszelkiego rodzaju warzywa, w tym warzywa zielone, ale również nasiona i gruboziarniste pieczywo. Dobrze na pracę wątroby wpływają ryby.
 • Ze swojej diety oczyszczając wątrobę i polepszając jej funkcje, należy wyeliminować: wszelkiego rodzaju nabiał, w tym sery, śmietanę, masło, jajka, margarynę i mleko.
 • Źle na pracę wątroby wpływają również czerwone mięso, grzyby i pieczywo pszenne. Należy unikać również słodyczy, w tym nawet dżemów.
 • Oczywiście przygotowując swoje posiłki należy również zapomnieć o stosowaniu mocnej kawy i alkoholu.

Przyprawy i zioła na wątrobę: 7 pomysłów i dodatków do dań!

 1. Ostropest plamiasty: zawiera w sobie sylimarynę, która ochrania wątrobę przed toksynami. Zawarte w ostropeście flawonoidy działają na ten narząd regenerująco i przeciwzapalnie. Zapobiegają również zachorowaniu na marskość wątroby.
 2. Dziurawiec: jest to jedno z najczęściej stosowanych ziół żółciopędnych. Warto dziurawca używać po sytych posiłkach, ponieważ pomaga w trawieniu. Zioło działa rozkurczowo i przyspiesza regenerację wątroby.
 3. Karczoch: napary i wyciągi z korzeni oraz liści karczocha, zawierające w sobie cynarynę, pobudzają pracę wątroby. Przy okazji karczoch pobudza wydzielanie żółci i obniża poziomy złego cholesterolu. Dostępne w apetkach zioła i herbaty z karczochem polecane są wszystkim mającym problemy z wątrobą.
 4. Mniszek lekarski: mocno polecane zioło na dolegliwości wątrobowe. Korzenie mniszka i zawarte w nich substancje, pomagają również w pracy nerek.
 5. Szałwia lekarska: jest to tanie i skuteczne zioło, które stosuje się nie tylko na oczyszczanie wątroby czy w dolegliwościach tego narządu. Szałwia ma szerokie zastosowanie w lecznictwie i ziołolecznictwie, leczy dolegliwości pokarmowe.
 6. Kurkuma: kurkuma nie jest ziołem, lecz przyprawą, która jest najczęściej stosowana w Indiach. Niedawne badania wiążą stosowanie kurkumy ze zmniejszeniem zachorowania na raka. Kurkuma świetnie oczyszcza wątrobę, pomaga w jej detoksykacji.
 7. Nagietek lekarski: wykazuje się działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Pomaga wątrobie w jej funkcjach, działając również rozkurczowo i żółciopędnie.
WĄTROBA problemy z wątrobą zioła na wątrobę właściwości ziół na wątrobę zioła w leczeniu wątroby

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach