45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Przepis na dobrą sylwetkę. Poznaj tajemnicę szczupłej sylwetki!

Przepis na dobrą sylwetkę. Poznaj tajemnicę szczupłej sylwetki!Przepis na dobrą sylwetkę. Poznaj tajemnicę szczupłej sylwetki!

Pajacyki, pływanie, jazda na rowerze, podnoszenie ciężarów i wiele, wiele innych sportów uprawianych jednocześnie jest niestety błędem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ćwiczyć, aby te ćwiczenia po pierwsze przyniosły zamierzony efekt a po drugie nie nadwyrężyły, lub co gorsza nie uszkodziły pracy naszego organizmu. Aby czuć przyjemność z wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej należy zadbać o prawidłowy schemat działania – czyli plan treningowy, który unormuje byle jakie wykonywanie wszystkiego na raz.

  • Jak mieć dobrą sylwetkę?

  • Jak jeść żeby mieć dobrą sylwetkę?

Najpierw masa potem rzeźba !

To słynne ale jakże prawdziwe powiedzenia sprawdza się. Bo przystępując do ćwiczeń należy zadać sobie pytanie. Co chcę osiągnąć. Jeżeli twoja masa tłuszczowa jest na tyle duża, ze trzeba ją spalić to najlepsze będą w tym wypadku ćwiczenia aerobowe i konkretna dieta pozbawiona nadmiaru cukrów prostych i tłuszczy. Odpada wiec siłowni a   w grę w chodzą ćwiczenia aerobowe, basen a także jazda na rowerze. Jeżeli natomiast jesteś szczupły to pamiętaj, że aby mieć idealną sylwetkę musisz przybrać masy mięśniowej a potem dopiero ją redukować

Co? Ile? Jak?

Jeżeli budujesz swoją masę mięśniową to ogranicz bieganie. Jeśli ją spalasz, jak najwięcej bądź w ruchu. Każdy typ sylwetki i organizmu potrzebują konkretnych wskazówek co robić, aby osiągnąć cel. Przede wszystkim twoje ćwiczenia powinny być wykonywanie sumiennie i regularnie. Nie wchodzą w grę dłuższe przerwy lub typowa dla wielu rekreacyjność sportu. Zdecydowani powinni wiedzieć, że organizm potrzebuje odpoczynku więc ćwiczenia powinny odbywać się w początkowej fazie 3 razy w tygodniu. Powolne przyzwyczajanie ciała do ćwiczeń nie powinno być drastyczne. Ważne jest także to które partie mięśni ćwiczysz. Dobrze jest je pogrupować na kilka dni tak, aby mięśnie ćwiczone w jednym dniu nie brały czynnego udziału w ćwiczeniach   następnego treningu. Dzięki temu „odpoczną” i wzmocnią swoją efektywność.

Jak jeść?

Jeść należy tak samo jak ćwiczyć - cyklicznie i miarowo w konkretnie ustalonych porach. Co ważne, istotne jest też to, co jemy. Należy pamiętać ze przed wysiłkiem nie wolno jeść ciężkostrawnych dań o niewyobrażalnie wysokiej kaloryczności. Natomiast po ćwiczeniach warto dostarczyć do organizmu białko, które zostanie szybko strawione i zamienione na masę mięśniową a nie na tłuszcze.

Układanie planu treningowego nie jest trudne. Wystarczy rozejrzeć się wokoło, popytać na siłowni i, co najważniejsze, zaprzyjaźnić się z liczeniem kalorii. Dzięki temu Bedzie można idealnie określić dzienne zapotrzebowanie organizmu na dane produkty odżywcze.

plan treningowy jak ułożyc plan treningowey

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach