45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Problemy ze wzwodem u nastolatka. Z czego one wynikają?

Problemy ze wzwodem u nastolatka. Z czego one wynikają?Problemy ze wzwodem u nastolatka. Z czego one wynikają?

Problemy ze wzwodem zawsze nastręczają mężczyznom wielu trudności – zazwyczaj odczuwają oni to jako niepowodzenie w kontekście kondycji fizycznej bądź jako ujmę zagrażającą ich poczuciu męskości. Najczęściej niepowodzenia doświadczane w tym zakresie dotyczą panów w średnim wieku – gdzie uwarunkowane jest to przeżytymi chorobami czy zwyczajnymi następstwami starzenia się organizmu. Niemniej, problem ten występuje także u młodych mężczyzn – jakie wówczas stoją za nim przyczyny? Co sprawia, że nastolatek ma problem ze wzwodem?

Erekcja – problem ze wzwodem

Problemy ze wzwodem dotyczą wielu mężczyzn, niezależnie od wieku, kondycji fizycznej, ogólnej sprawności organizmu. Niemniej, większe zdziwienie wzbudza jednak sytuacja, w której z takimi trudnościami musi zmagać się nastolatek – zazwyczaj kojarzony z pełnią sił witalnych, seksualnych i automatyczną gotowością do uprawiania seksu. Zdarza się jednak, że problemy z erekcją pojawiają się w młodym wieku. Zazwyczaj chłopcy mają ochotę na seks, czują pociąg seksualny, pojawia się wzwód, jednakże już chwilę później, penis wiotczeje, wzwód znika. Jaka może być przyczyna tego, że w okresie dojrzewania, czyli czasu teoretycznie sprzyjającego sprawności fizycznej, pojawia się taki problem?

Brak wzwodu z młodym wieku

Erekcja u nastolatków nie zawsze pojawia się wzorcowo, zgodnie z wytycznymi i normami podręcznikowymi. Nierzadko występuje problem z brakiem wzwodu lub niepełny wzwód. Z jednej strony u nastoletnich chłopców występuje duży poziom testosteronu, który powinien gwarantować satysfakcjonujące osiąganie erekcji i jej utrzymywanie, z drugiej problemy na tym tle występują dość często. Głównych przyczyn upatruje się w przeżywanym przez młodych chłopców stresie. To on zazwyczaj jest kluczowym sprawcą niepełnej erekcji w młodym wieku, zaniku erekcji czy też przedwczesnego wytrysku. Problem się jedynie pogłębia, gdy dochodzi do kolejnych nieudanych prób w tym zakresie. Bardzo często obserwuje się, iż chłopcy nie mają problemy z utrzymaniem wzwodu w trakcie masturbacji, poranna erekcja występuje regularnie, a jednocześnie przy próbie podjęcia współżycia fizycznego, nastolatek nie jest w stanie wzwodu utrzymać. Taki stan dość jednoznacznie wskazuje na problem psychiczny – zwykle uwarunkowany stresem przeżywanym na tym tle. Czym z kolei jest powodowany stres? Ano niestety najczęstszą przyczyną jest niewiara we własne możliwości, brak akceptacji ciała, porównywanie do innych – fizycznie lepiej wyglądających i pozornie bardziej sprawnych. Te wszystkie czynniki to prosta droga do kompleksów, a one bardzo często stają się przyczyną niepowodzeń seksualnych.

Brak wzwodu w młodym wieku – co począć?

Brak erekcji u nastolatka to bardzo częsta przyczyna wpędzania go w jeszcze większe kompleksy. Zazwyczaj pomocna jest próba wyciszenia, uzyskania spokoju, wsparcie partnerki, unikanie pośpiechu, wydłużanie pieszczot. Takie działanie powinno przynieść spodziewane efekty. Chłopcy nadwrażliwie reagują na wszelkie trudności, które się pojawiają w trakcie stosunku (np. wyśliźnięcie penisa). Dlatego kluczowe w takiej sytuacji jest zwrócenie szczególnej uwagi na okazywanie czułości w czasie współżycia, nietraktowanie go jako egzaminu czy testu z męskości. Przyczyny niemożności utrzymania wzwodu lub braku erekcji mogą także wynikać z przemęczenia, niedostatecznej ilości czasu poświęconego na sen, czy w przypadku osób praktykujących aktywny styl życia – przetrenowania.

Problem z erekcją a zdrowy styl życia

Z jednej strony przetrenowanie może narazić organizm na wycieńczenie, a tym samym zrodzić problem z osiąganiem wzwodu, z drugiej to właśnie dbałość o zdrowie – prawidłowe odżywianie, unikanie używek to najprostsza droga do satysfakcjonującego pożycia seksualnego. Wrogiem osiągania pełnej erekcji jest zarówno nadmierne spożywanie alkoholu, jak i regularne palenie papierosów. Używki w sposób znaczący zaburzają gospodarkę hormonalną.

problem ze wzwodem

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach