45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Problem z żółtymi zębami? Chcesz je wybielić? Masz duży wybór

Problem z żółtymi zębami? Chcesz je wybielić? Masz duży wybórProblem z żółtymi zębami? Chcesz je wybielić? Masz duży wybór

Białe zęby to wizytówka i klucz do sukcesu w wielu profesjach. Marzenie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Niestety, nie każdy rodzi się z olśniewająco białym uśmiechem, a szkoda gdyż jest on ukoronowaniem pierwszego pozytywnego wrażenia.

Kawa, alkohol, papierosy, antybiotyki – niedługo zajmuje wytknięcie przyczyn. Okazuje się, że wystarczy poświęcić 90 minut by wybielić zęby, nawet o 10 odcieni.

 • Jakie są domowe sposoby wybielania?

 • Czy wybielanie zębów jest zdrowe?

Wybielanie a zdrowie zębów

Odporność na próchnicę pozostaje niezachwiana. Wybielanie przy użyciu współczesnych preparatów nie niszczy struktury szkliwa, ponieważ zawarte w nich stężenie utleniacza jest starannie dobrane. Czasem podczas zabiegu występuje nadwrażliwość, więc bywa bolesne. Pożądaną barwę uzębienia omawia się w gabinecie na podstawie wzornika, a po wybielaniu weryfikuje jego skuteczność. Jeśli wybielamy zęby w domu, zwróćmy uwagę by preparat nie zawierał szproszkowanego pumeksu. Pamiętajmy, że rezultat nie trwa wiecznie, dlatego trzeba będzie je powtórzyć w przyszłości, lecz nie częściej niż co pół roku.

Wybiel zęby u stomatologa

 • Naświetlanie kosztuje około 2500 zł, należy do najdroższych, przy czym należy się liczyć z ewentualną koniecznością ponowienia zabiegu. Zęby przed mechanicznym uszkodzeniem chronione są specjalną żywicą w piance. Substancja rozjaśniająca nanoszona jest na każdy ząb, dzieło wieńczy naświetlanie lampą polimeryzacyjną. Maksymalnie zabieg trwa 80 minut.

 • Nieco tańsze jest wybielanie laserem, cena za usługę waha się od 800-2000 złotych. Zabieg wygląda podobnie do przeprowadzanego przy użyciu lampy.

 • Następną opcją są nakładki z żelem, za które zapłacimy 500-1200 złotych. Stomatolog dopasowuje nakładki do wycisku szczęki oraz żel wybielający, specjalnie dla naszych potrzeb. Przez 14 dni używamy ich 2-3 razy w ciągu dnia, dobrze jest zakładać je na noc.

 • Ostatnią opcją, jaką mają nam do zaoferowania gabinety jest wybielanie martwych zębów. Naturalnym procesem jest ciemnienie zębów leczonych kanałowo. Na początku dentysta ocenia czy ząb kwalifikuje się do tej metody, ponieważ poddaje się go rozjaśnianiu również od wewnątrz. Za każdą próbę wybielania zapłacimy do 50 złotych.

Jak wybielić zęby w domu?

Wybielanie w domu jest najskuteczniejsze przy nieznacznych przebarwieniach.

 • Błyskawiczne reultaty osiągniemy nosząc specjalne szyny – nakładki wzbogacone substancją wybielającą pół godziny przez 5 dni pod rząd. Po nałożeniu ich, zęby należy zagryźć.

 • Dla wielu z nas o wiele poręczniejsza jest wybielająca pasta do zębów, która poza regularnym stosowaniem nie wymaga od nas dodatkowych zabiegów. Zęby myjemy dwa razy dziennie przed dłuższy czas na zmianę ze zwykłą pastą.

 • Natomiast wybielacz w sztywcie zadziała już po dwóch tygodniach. Po szczotkowaniu, a przed położeniem się spać, malujemy nim zęby.

 • Mniej zachodu wymagają przezroczyste paski, jednak w tym wypadku musimy wykazać się starannością.

 • W drogeriach możemy zaopatrzyć się również w dwufazowy żel. Efekty są już widoczne w tydzień od pierwszego użycia. Opakowanie zawiera żel i nakładkę, którą po zanurzeniu pozostawiamy na zębach przez 10 minut.

białe zęby wybielanie zębów jak wybielić zęby wybielanie zębów w domu wybielanie w gabinecie wybielanie dentysta domowe wybielanie zębów biały uśmiech czym wybielić zęby

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach