45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Problem z oczami? – poznaj 8 najczęstszych objawów sugerujących wizytę u okulisty.

Problem z oczami? – poznaj 8 najczęstszych objawów sugerujących wizytę u okulisty.Problem z oczami? – poznaj 8 najczęstszych objawów sugerujących wizytę u okulisty.

Dzisiejsza rzeczywistość sprzyja problemom z widzeniem. Spędzamy długie godziny przed ekranem telewizora lub monitorem komputera. Korzystamy z wielu innych zdobyczy cywilizacyjnych, jak smartfony czy tablety, wiele czasu przebywamy w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem . Wszystko to razem wzięte powoduje, że stopniowo psują się nasze oczy.

 • Jakie są objawy problemu z oczami?

 • Czy ból głowy może oznaczać wadę wzroku?

Jeśli podejrzewasz, że z oczami jest coś nie w porządku i zauważasz nagłe pogorszenie jakości widzenia, to znak, że najwyższy czas na wizytę u okulisty. Są jednak pewne sygnały, które nasz organizm wysyła sam, by zasugerować problem. Najczęstsze z nich to:

 1. Ból głowy – jeśli pojawia się, gdy oglądamy telewizję, siedzimy przy komputerze, czytamy czy prowadzimy samochód i nie ma żadnej innej wyraźnej przyczyny jego pochodzenia, to powinno nam to dać do myślenia, że być może problem leży właśnie po stronie narządu wzroku.
 2. Bolesność i zaczerwienienie oczu – przekrwione, podrażnione oczy mogą oznaczać kłopot ze spojówkami, alergię, choroby autoimmunologiczne oraz wiele innych dolegliwości. Nie można ich bagatelizować, gdyż zawsze oznaczają jakieś nieprawidłowości. Gdyby wszystko było jak należy, to oczy nie bolałyby i nie byłyby czerwone.
 3. Zła ostrość widzenia – możesz samodzielnie zauważyć, że od jakiegoś czasu widzisz słabiej, ale nie zawsze łatwo jest to wyłapać. Dobrze więc jest co jakiś czas sprawdzać ostrość widzenia obojga oczu. Możesz to robić na przykład oglądając telewizor. Siedząc zawsze w tym samym miejscu zatykaj kolejno jedno z oczu, a drugim patrz na zegar lub inny stały punkt na ekranie. W ten sposób poznasz, gdy coś będzie nie tak.
 4. Zniekształcone widzenie – zniekształcenie obrazu po brzegach może być objawem jaskry. Falowanie linii prostych często pojawia się z wiekiem i jest konsekwencją starzenia się organizmu. Zniekształcenie środka obrazu może oznaczać zwyrodnienie plamki żółtej oka.
 5. Ciemna zasłona w polu widzenia – nagłe, gwałtowne zaciemnienie części widoku to następstwo urazu lub wylewu wewnątrz oka. Może być poprzedzone błyskami, dostrzegalnymi zarówno za dnia, jak i nocą. Sugeruje uszkodzenie siatkówki oka.
 6. Ciągłe zmęczenie oczu połączone z zaburzeniami widzenia – gdy oczy odmawiają posłuszeństwa, są ciągle przemęczone i by wyraźnie widzieć, potrzebujemy stale wytężać wzrok, to znak, że prawdopodobnie potrzebne są nam okulary.
 7. Przewlekłe łzawienie – jeśli w oku zbyt często zbierają się łzy, to również oznaka jakichś nieprawidłowości, na przykład alergii, zespołu suchego oka, przemęczenia, urazów mechanicznych, obecności ciała obcego. Gdy nie ustępuje w miarę upływu czasu, trzeba omówić problem ze specjalistą.
 8. Nagły daltonizm – nieodróżnianie kolorów najczęściej jest przypadłością wrodzoną. Może się jednak zdarzyć, że dopadnie nas ona zupełnie niespodziewanie, z dnia na dzień. Takie zaburzenie jest pochodną choroby, działania alkoholu, środków odurzających lub toksycznych związków chemicznych.
oczy problemy z oczami widzenie okulary
Komentarze
Dodano: 09 Wrzesień 2016
Autor: Danuta
Ocena:
Genetycznie po matce odziedziczyłam problem ze łzawieniem, mam zwyczajnie za mało łez co powoduje problemy z oczami czy to latem czy zimą. jedynym skutecznym wyjsciem jest stosowanie sztucznych łez Hydrobalance. niestety zdarzają się zaczerwienienia i jakies zakażenia, wtedy ratuje się czerwoną wersją.
Odpowiedź
Dodano: 25 Kwiecień 2016
Autor: Jola
Ocena:
Ja miałam takie problemy z oczami, były strasznie suche, a po jakimś czasie zaczęła boleć mnie głowa, i na badaniach okresowych z pracy okazało się że musze mieć okularki, bardzo mi pomogły.
Odpowiedź
Dodano: 19 Styczeń 2016
Autor: magda
Ocena:
Ja od jakiegoś czasu odczuwam silne pieczenie oczu i są mega suche. Praktycznie codziennie muszę sobie zakroplić niebieski starazolin, żeby je mocno nawilżyć i jakoś przetrwać w pracy. Nie wiem, czy taka moja uroda, czy coś mi dolega
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach