45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Problem z erekcją w prezerwatywie? Jak temu zaradzić?

Problem z erekcją w prezerwatywie? Jak temu zaradzić?Problem z erekcją w prezerwatywie? Jak temu zaradzić?

Prezerwatywy są jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Choć chronią przed zajściem w ciążę i chorobami przenoszonymi drogą płciową, wiele osób narzeka na brak wygody w trakcie ich stosowania. Zdarza się również, że w momencie ich nakładania lub już w czasie stosunku, następuje poważny problem z utrzymaniem erekcji. Czy można temu zaradzić?

  • Z czego wynikają problemy z erekcją?

  • Jak radzić sobie z problemem erekcji?

Moment nakładania prezerwatywy stanowi przerwanie chwil intymności, jest chwilą oderwania się od seksualnych czynności na rzecz sprawy bardziej przyziemnej, czyli zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą – nic więc dziwnego, że ta krótka chwila może bardzo szybko rozproszyć mężczyznę. Właśnie dlatego jest czynnikiem powodującym spadek podniecenia i problem ze wzwodem. Takie niepowodzenia często stają się przyczyną narastania problemu, ponieważ pojawia się lęk, że kolejny stosunek może wyglądać podobnie. Istnieją sposoby na poradzenie sobie z tego typu sytuacjami:

  • Zmiana metody antykoncepcji – to z pewnością najbardziej skuteczne i jednocześnie najbardziej oczywiste wyjście. Metod antykoncepcji jest obecnie wiele, do wyboru są tabletki, krążki dopochwowe, plastry, żele plemnikobójcze, itd. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na taką zmianę, np. ze względów finansowych lub zdrowotnych, jest to jednak opcja warta rozważenia i rozeznania w temacie, która z metod byłaby dobrą alternatywą.
  • Wizyta u seksuologa – jeśli zmiana metody nie pomoże, oznacza to problemy natury psychicznej, z którymi najlepiej rozprawić się z pomocą specjalisty. Może okazać się, że problem z erekcją tkwi głębiej, a prezerwatywa nie ma nic do rzeczy.
  • Stosowanie leków na zaburzenia erekcji – na rynku dostępne są różnorodne środki dostępne bez recepty. Dzięki odbyciu kilku stosunków z ich użyciem, można nabrać pewności siebie, co przyczyni się do poprawy twardości prącia przy kolejnych kontaktach seksualnych. Bardzo często problem ze wzwodem ma swoje źródło w stresie, że zawiedzie się swoją partnerkę po raz kolejny, co oczywiście nie sprzyja podnieceniu.
  • Zmiana rodzaju prezerwatyw – problem może tkwić także w marce, grubości lub rozmiarze zabezpieczenia. Zależnie od ciała i preferencji, w jednej prezerwatywie odczucia mogą być słabsze, w innych zabezpieczenie może być za ciasne.

Istnieje również możliwość, że jest się uczulonym na lateks. Problem ze wzwodem dotyczy większości młodych mężczyzn i przytrafia się każdemu choćby raz w życiu. Niezależnie od tego, jaką metodę antykoncepcji wybierzemy, należy pamiętać, że na brak erekcji może składać się wiele czynników, takich jak stan fizyczny i psychiczny, choroby, stres, nadużywanie alkoholu, czy palenie papierosów. Jeśli uznamy, że problem nie leży w metodzie antykoncepcji, należy rozważyć również inne potencjalne przyczyny.

erekcja wzwód stosunek antykoncepcja prezerwatywa problem z erekcją problem z erekcją w prezerwatywie
Komentarze
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: natan
Ocena:
mój kumpel ma ten problem, ma dziewczynę, która nie chce brać tabletek, ani lepić plastrów, a on nienawidzi gumek, z tego, co mówi sprawa jest na tyle poważna, że związek się chwieje
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach