45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Problem skrzętnie zamiatany pod maskę twardziela. Męska depresja

Problem skrzętnie zamiatany pod maskę twardziela. Męska depresjaProblem skrzętnie zamiatany pod maskę twardziela. Męska depresja

W społeczeństwie pokutuje przekonanie, iż mężczyzna powinien samodzielnie radzić sobie z problemami emocjonalnymi, o ile już występują... Dodajmy do tego problem ze zwierzaniem się ze swych uczuć, a o pogrążanie się w depresji skrywanej pod maską twardziela jest doprawdy nietrudno.

W wyniku irytacji i agresji, które towarzyszą panom w tym stanie, na polu bitwy zostają sami ze służbowym uśmiechem przyklejonym na ustach. Zamiast fachowej pomocy, mężczyźni na ogół poszukują możliwości stłumienia negatywnych odczuć. Alkohol, a nawet narkotyki stają się odpowiedzią. Pod wpływem używek dużo łatwiej zdecydować się na samobójstwo.

 • Jakie są objawy depresji u mężczyzn?

 • Co to jest depresja?

Jak objawia się depresja u mężczyzn?

Przed kilkoma laty lekarze w Ameryce scharakteryzowali 12 symptomów wskazujących na depresję u mężczyzn.

 1. Zmęczenie zdaje się nie odstępować, ani na krok. Przekłada się to również na spowolnienie procesu myślenia i mowy.
 2. Problemy ze snem mogą dotyczyć zarówno bezsenności, jak i przesadnej senności. Bez względu na przespaną liczbę godzin, mężczyźnie z depresją może dokuczać niewyspanie.
 3. Odczucie bólu atakuje zarówno części ciała, jak i organy wewnętrzne. Doskwierać mogą także biegunki i zaparcia.
 4. Irytacja, drażliwość stają się wyraźne dzięki czarnowidztwu i smutkowi.
 5. Koncentracja zaczyna zawodzić w wyniku spowolnienia psychofizycznego. Negatywne myśli utrudniają skupienie uwagi na czymkolwiek innym poza nimi.
 6. Mężczyzna biorący pod uwagę, że coś z jego psychiką wymyka się spod kontroli, może próbować manifestować własną siłę posługując się gniewem i agresją.
 7. Do stresu łatwiej się przyznać, niż do depresji w świecie, gdzie ta choroba jest nierzadko postrzegana, jako typowo kobieca i niemęska. Z drugiej jednak strony depresja często wynika z długotrwałego napięcia.
 8. Istnieje korelacja między lękiem a depresją, który przez mężczyzn jest zgłaszany dwukrotnie częściej, niż przez kobiety.
 9. Kolejnym zjawiskiem jest nadużywanie alkoholu, spożywają go nawet trzykrotnie więcej, niż podczas normalnego funkcjonowania. I na odwrót, to alkoholizm bywa źródłem depresji.
 10. Spadek apetytu na seks oraz problemy z erekcją są najczęstszymi z zaburzeń seksualnych występujących w czasie depresji. Zdarza się, że wynikają ze stosowania leków przeciwdepresyjnych.
 11. Niekiedy brak zdecydowania wpływa na narastanie stresu. Jest to szczególnie wyrazisty symptom u panów, którzy dotychczas byli osobami zdecydowanymi.
 12. Przyjmuje się, że myśli samobójcze występują u panów, aż czterokrotnie częściej, niż u pań. Przekłada się to na fakt, iż wybierają oni dużo bardziej szkodliwe sposoby na wyjście z depresji od pań.
depresja agresja objawy depresji depresja u mężczyzn męska depresja załamanie
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Magda
Ocena:
Faceci to w rzeczywistości mięczaki w większości. Skorupa na zewnątrz, a w środku mały chłopczyk.
Odpowiedź
Dodano: 02 Marzec 2016
Autor: Ha
Ocena:
Nie istnieje nikt, oprócz nas samych, dla kogo można poświęcić swoje życie. Kochasz wyobrażenie o niej, zbudowałaś ołtarzyk do którego się modlisz. Zacznij żyć.
Odpowiedź
Dodano: 02 Marzec 2016
Autor: Bambol
Ocena:
Dlatego wydaje Ci się że ją kochasz, bo nie jest z Tobą. Jeśli byłaby z Tobą to prawdopodobnie już byś jej nie kochał.
Odpowiedź
Dodano: 02 Marzec 2016
Autor: sss
Ocena:
Kobieta którą kocham wybrała innego. Wciąż o niej myślę i nie potrafię przestać. To trwa już 4 lata.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach