45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Preparaty ziołowe na cukrzyce i odchudzanie. 5 ziół dla diabetyków obniżających cukier

Preparaty ziołowe na cukrzyce i odchudzanie. 5 ziół dla diabetyków obniżających cukierPreparaty ziołowe na cukrzyce i odchudzanie. 5 ziół dla diabetyków obniżających cukier

Preparaty ziołowe często polecane są przez lekarzy i farmaceutów, jako działające powoli, ale skutecznie na wiele schorzeń, a przy tym ich zażywanie może być profilaktyką innych chorób. Również osoby odchudzające się i chorujące na cukrzycę mogą spożywać niektóre z ziół, które usprawnią zrzucanie zbędnych kilogramów przez swoje działanie obniżające cukier. Dla diabetyków najważniejsze w profilaktyce i leczeniu cukrzycy jest właśnie utrzymanie poziomu cukru na równym, niezmiennym, niskim poziomie.

  • Jakie preparaty obniżają cukier?

  • Czy aloes poamga obniżyć cukier?

Naukowo o cukrzycy i preparatach ziołowych

Lekarze, tacy jak Gloria Y. Yeh czy David M. Eisenberg oraz inni przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę badania sprawdzając doniesienia z poprzednich badań omawiających czy weryfikujących działanie wielu preparatów ziołowych na obniżenie cukru we krwi. Opublikowano je pod nazwą Systematic Review of Herbs and Dietary Supplements for Glycemic Control in Diabetes. Naukowcy odkryli, że najlepszymi substancjami leczniczymi w tym przypadku są wymienione poniżej i opisane rośliny oraz zioła. Są to również najbezpieczniejsze preparaty stosowane do obniżania cukru i usprawniania odchudzania przebadane naukowo!

5 preparatów ziołowych i roślin, które obniżą cukier i usprawnią ochudzanie!

  1. Coccinia grandis – gatunek tropikalnej rośliny, który jest mało znany w Polsce. Występuje jednak w niektórych suplementach diety. Pochodzi z Azji, Australii i z Afryki. Najczęściej wykorzystywana roślina w Indiach, jej owoce przetwarzane są w kuchni (zawierają sporo ilości witaminy A i C), a także wykorzystywane w leczeniu cukrzycy.
  2. Żeń-szeń – w Polsce nazywa się go również wszechlekiem. Również jest to dla nas roślina tropikalna, ponieważ występuje dopiero w Chinach, Japonii czy w niektórych bardzo dalekich częściach Rosji. Wykorzystywany jest w lecznictwie już od wieków. Podczas odchudzania i leczenia żeń-szeń poprawia koncentrację, nastrój i dodaje energii. Pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, działa antyoksydacyjnie oraz obniża poziom cukru we krwi. Zioła i herbaty z żeń-szeniem dostępne są w aptekach.
  3. Aloes – często wykorzystywana roślina lecznicza w Polsce. Posiada wiele odmiennych gatunków, z czego większość z nich wykorzystuje się w medycynie i ziołolecznictwie. Obniża cukier we krwi, wspomaga odchudzanie za sprawą działania przeczyszczającego oraz wzmagającego produkcję żółci, przyspiesza gojenie się ran i działa bakteriobójczo.
  4. Przepękla ogórkowata – jej działanie obniżające poziomu cukru jest dopiero badane i przynosi dobre efekty. Jest to roślina typowo tropikalna. Głównie używana, jako dodatek do dań oraz dodatek wykorzystywany przy produkcji nalewek.
  5. Nopal – roślina stosowana przy zaburzeniach trawienia. Oczyszcza organizm i układ trawienny, odbudowuje florę jelitową, leczy wrzody żołądka, poprawia funkcje wątroby, obniża poziom cholesterolu. Wspomaga leczenie cukrzycy i odchudzanie.
preparaty ziołowe cukrzyca odchudzanie obniżanie cukru
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Gość
Ocena:
szukam ziolowego preparatu na utrzymanie prawidlowego poziomu glukozy i wagi ciala szukam preparatu ziolowego mocnego przyjmuje glucofage xr 1000 mam problem z poziomem glukozzy rano na czczo
Odpowiedź
Dodano: 01 Maj 2016
Autor: Kartaczowa
Ocena:
I nic o morwie białej, ciekawe czemu
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach