45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Prawidłowe działanie układu trawiennego dzięki naturze

Prawidłowe działanie układu trawiennego dzięki naturze Prawidłowe działanie układu trawiennego dzięki naturze

Prawidłowe działanie układu trawiennego czyli  układu pokarmowego zapewnia nam zdrowie i ułatwia funkcjonowanie. Układ trawienny to sieć narządów, które pomagają nam trawić pokarm. Coraz częściej jednak zdarza się, że musimy pomagać w tym procesie naszemu organizmowi by prawidłowo następowały po sobie procesy trawienne. W tych różnych etapach często nieocenioną pomoc przynoszą nam zioła. Wspomagają one naturalne procesy i łagodzą dolegliwości jakie często nam doskwierają ze strony układu pokarmowego. Zioła chronią i wspierają jelita w prawidłowych przemianach pokarmów przez nas spożywanych.

Układ trawienny
jest zbudowany z: jamy ustnej, ślinianek, gardła, przełyku, wątroby, żołądka, dwunastnicy, trzustki, jelita cienkiego, jelita grubego i na końcu jest zakończony odbytem. Ta zorganizowana sieć narządów łącząc się z sobą spełnia określone funkcje. Rolą układu pokarmowego jest przekształcanie pokarmu spożywanego przez człowieka by dostarczyć organizmowi energii i niezbędnych składników odżywczych do funkcjonowania i wypełniania różnorodnych zadań organizmu.
W przypadku problemów z trawieniem na różnych etapach i w przypadku dolegliwości jakiegoś organu, który pomaga nam trawić ziołolecznictwo oferuje swoją pomoc. Poniżej przykładowe zioła, które są nieocenione wtedy dla naszego układu trawiennego.

 • PRAWOŚLAZ LEKARSKI
  Ze względu na bardzo dużą zawartość śluzu powleka i chroni błonę śluzową żołądka. Zwalcza wrzody oraz wspomaga leczenie zapalenia żołądka. Jest idealnym środkiem przeczyszczającym. Pity regularnie zapobiega także stanom zapalnym jelit występującym w postaci zapalenia uchyłków i zapaleniu okrężnicy. Pomaga również osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego.
 • RUMIANEK
  To już klasyka w dziedzinie ziołoterapii. Roślina znana i podawana od niemowlęctwa naszym pociechom. Ma działanie rozkurczowe. Szybko i skutecznie likwiduje wzdęcia. Pobudza apetyt.
 • MIĘTA
  Ułatwia wydzielanie i produkcję żółci w wątrobie. Zmniejszają napięcie i skurcze mięśni gładkich jelit i dróg żółciowych. Zapobiega zastojom żółci w pęcherzyku żółciowym. Mają bardzo silne działanie antybakteryjne, a co za tym idzie zapobiegają ingerencji bakterii do naszego układu trawiennego.
 • IMBIR
  Pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego. Skutecznie leczy zaparcia. Rozgrzewa żołądek.
 • WIĄZ
  To zioło o znanych właściwościach powlekających ściany żołądka. Ma w sobie galaretowaty śluz, który stanowi naturalną barierę przed szkodliwymi czynnikami działającymi z zewnątrz na żołądek
 • STĄCZYNIEC
  To inaczej znany senes. Środek przyśpieszający przemianę materii i metabolizm. Naturalny lek na bardzo duże zaparcia. Oczyszcza jelita.
 • WIĄZÓWKA BŁOTNA
  Również przyśpiesza trawienie. Posiada bardzo mocne działanie przeciwzapalne na układ trawienny. Likwiduje stany skurczowe. Odkaża. Pobudza do pracy trzustkę.
 • KOPER WŁOSKI
  Pobudza ruchy robaczkowe jelit. Działa bardzo mocno wiatropędnie, przez co łagodzi duże wzdęcia. Leczy kolki zarówno jelitowe jak i nerkowe. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego.
układ trawienny zaburzenia trawienia zioła dla żołądka
Komentarze
Dodano: 30 Sierpień 2016
Autor: Marian
Ocena:
Czytałam też ostatnio że mięta owszem pomaga na trawienie ale za to negatywnie wpływa na libido, ciekawe jak z innymi ziołkami :)
Odpowiedź
Dodano: 03 Sierpień 2016
Autor: Julita
Ocena:
U mnie na zaburzenia trawienia sprawdza się mięta, rumianek lub ewentualnie koper włoski, reszty muszę spróbować by się przekonać czy działa.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach