45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Poznaj sposoby na skuteczną regenerację włosów po wakacjach!

Poznaj sposoby na skuteczną regenerację włosów po wakacjach!Poznaj sposoby na skuteczną regenerację włosów po wakacjach!

Lato, słońce, słona woda narażają włosy na sporą dawkę negatywnych czynników. Wracasz z wakacji opalona i szczęśliwa, ale… W umywalce i na szczotce pojawia się coraz więcej włosów, stają się one łamliwe, suche, a ich kolor całkiem zmatowiał. Co zaszkodziło włosom w czasie letnich dni i jak należy postępować, aby przywrócić włosom ich dawny blask i gęstość.

  • Jak regenerować włosy?

  • Jak pielęgnować włosy?

Co zaszkodziło moim włosom?

Nadmiar słońca w czasie lata powoduje zbytnie przesuszanie się włosów. Włos pozbawiony wilgoci staje się szorstki, rozdwaja się i częściej łamie. Wpływa to na jego elastyczność i blask. Po słonecznych wakacjach włosy wysychają jak źdźbła trawy, jeśli są farbowane tracą kolor i stają się wyblakłe. Jeśli nie były w tym czasie dokładnie nawilżane, potrzeba będzie sporo czasu i wysiłku aby przywrócić ich przedwakacyjną kondycję.  Nie tylko wysokie temperatury osłabiają strukturę włosa. Częste kąpiele w słonej wodzie lub chlorowanej wodzie także nie ułatwiają nam sprawy.  Co zatem należy zrobić by twoja fryzura znów odzyskała piękno i blask?

Zdrowe i mocne włosy na nowo

Po zbytnich letnich obciążeniach, nasze włosy potrzebują szczególnego zainteresowania i troski. Potrzebna jest im solidna dawka regeneracji i należy proces ten rozpocząć natychmiast po powrocie z wakacji. Jak się za to zabrać? Stosujmy kosmetyki i zabiegi, które odbudują strukturę włosów, dobrze i skutecznie je nawilżą, przywracając im w ten sposób blask. Doskonałym sposobem na profilaktykę będą specjalne kosmetyki chroniące włosy w czasie zabiegów stylizacyjnych. Chronią one włos w czasie używania suszarki lub prostownicy, czy lokówki. Po nałożeniu na włosy kosmetyku, w czasie gdy włosy narażone są na działanie wysokiej temperatury tworzy się ochronna powłoka.

Jakich błędów unikać  w pielęgnacji nadwyrężonych włosów

Gdy włosy są osłabione, łamliwe i przesuszone należy się im specjalne traktowanie. Oprócz nawilżania i regeneracji starajmy się unikać wszelkich zabiegów, które jeszcze bardziej mogą je osłabić. Na jakiś czas pożegnajmy się z prostownicą i lokówką, oraz ograniczmy suszenie włosów suszarką. Rzadziej farbujmy i rozjaśniajmy w tym okresie włosy.

Jak skutecznie wpierać włosy

Równie ważna dla zdrowego i pięknego wyglądu włosów oprócz zabiegów regeneracyjnych jest dieta.  Nasz sposób odżywiania odgrywa niezwykle istotną rolę w prawidłowym wzroście włosów. Jednym ze sposobów jest zbilansowana dieta bogata w żelazo, białko i witaminy. Najlepszym i najłatwiej przyswajalnym źródłem istotnych składników dla włosów będą nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w rybach morskich. Są one również bogate w białko, witaminę A i B. Związki te pozytywnie wpłyną na ukrwienie skóry głowy. Ważne są również produkty bogate w witaminę A, która pobudza produkcję keratyny i działa regenerująco na komórki. Aby wpierać odbudowę włosów jedz produkty bogate w żelazo takie jak: fasolka szparagowa,  brokuły, kasza jaglana i jęczmienna, kakao, jajka i czerwone mięso.

regeneracja włosów odbudowa włosów zdrowe włosy zniszczone włosy słabe włosy włosy po wakacjach osłabione słońcem włosy
Komentarze
Dodano: 21 Maj 2016
Autor: elwira
Ocena:
ja w ogóle uważam, że suszarka i prostownica to zło konieczne i staram się ich nie nadużywać
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach