45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Poznaj prawdy i mity na temat męskiego klimakterium!

andropauzaandropauza

Andropauza u mężczyzn to to samo co menopauza u kobiet. Poznaj prawdy i mity na temat męskiego klimakterium.

MIT

U kobiet menopauza prowadzi do całkowitego wygaśnięcia funkcji jajników, zaś u mężczyzny nie dochodzi do tak gwałtownych i nieodwracalnych zmian, bowiem mężczyzna zachowuje funkcje rozrodcze oraz czynności hormonalne jąder.

  • Co to jest andropauza?

  • Jak rozpoznać andropauzę?

Andropauza występuje około 50 roku życia mężczyzny.

MIT

Procentowo męskie klimakterium dotyczy jedynie w 10 - 20 procentach wszystkich mężczyzn po 50 roku życia, 20 - 30 procent mężczyzn po 60 roku życia, 30 - 40 procent u mężczyzn po 70 roku życia oraz 50 % po 80-tym roku życia. Tak więc nie ma zasady co do czasu kiedy ona występuje, chociaż jest zasadą, że pojawia się ona po 40 - 50 roku życia.

Wraz z wiekiem utracę swoje możliwości seksualne.

MIT

Oczywistym jest fakt, że wraz z upływem czasu maleje poziom hormonów odpowiedzialnych za libido i erekcję, jednak nie jest to zasadą. Każdy może prowadząc prawidłowy i zdrowy tryb życia zadbać o jego jakość w przyszłości. Optymalna dieta i zachowanie kondycji fizycznej zdecydowanie mogą wpłynąć także na doskonałą jakość życia seksualnego.

Zauważyłem u siebie gorszą jakość erekcji, wytrysk jest przedwczesny, a także moje pożądanie zdecydowanie zmalało, do tego zacząłem łysieć. To znaczy, że przechodzę andropauzę.

PRAWDA

Głównymi objawami andropauzy są właśnie: gorsza jakość erekcji, zwłaszcza tych nocnych, wszelkiego rodzaju zmiany skórne oraz ubytki w owłosieniu, spadek pożądania seksualnego, przedwczesny lub opóźniony wytrysk a czasem nawet występują bolesne stosunki seksualne. Jeżeli objawy staną się bardzo dokuczliwe najlepiej udać się do specjalisty, żeby zminimalizować ich odczuwanie.

Zauważyłem u siebie objawy andropauzy, mogę je leczyć hormonami.

PRAWDA

Objawy andropauzy oczywiście można z powodzeniem łagodzić za pomocą terapii hormonalnych. Zastosowanie takiej terapii w prawidłowy sposób spowolnia efektywnie proces starzenia, poprawia także jakość życia psychicznego, sprawność fizyczną oraz aktywność seksualną. Może też skutecznie zapobiec takim chorobom, jak osteoporoza czy miażdżyca. W takiej terapii zastosowane są głównie preparaty testosteronu w postaci zastrzyków, tabletek lub plastrów.

Stosowanie terapii hormonalnej jest zupełnie bezpieczne i można je stosować „na własną rękę”.

MIT

Stosowanie terapii hormonalnej nie jest pozbawione ryzyka, dlatego należy rozważyć wszelkie korzyści i wady jakie płyną z takiej terapii. Zaś przede wszystkim należy skonsultować chęć zapoznania się z taką możliwością ze swoim lekarzem.

Andropauzę można leczyć nie tylko farmakologicznie.

PRAWDA

Andropauzie powinna obowiązkowo towarzyszyć optymalnie zbilansowana dieta, której podstawą jest przede wszystkim ograniczenie tłustych potraw oraz wzbogacenie jej w witaminę C i kwas foliowy, ponieważ te składniki odżywcze w pozytywny sposób wpływają na potencję. Istotną, w łagodzeniu wszelkich skutków i objawów andropauzy jest duża dawka ruchu, zmiana stylu życia z siedzącego na aktywny oraz unikanie smażonych potraw, alkoholu, papierosów i innych używek.

 

potencja erekcja andropauza

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach