45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Poznaj 6 przyczyn twoich problemów z erekcją!

Poznaj 6 przyczyn twoich problemów z erekcją!Poznaj 6 przyczyn twoich problemów z erekcją!

Miało być tak pięknie a wyszło... nieco gorzej. Problemy z erekcją potrafią skutecznie zatruć życie. Czy wiesz, które nawyki najgorzej na nią wpływają?

 • Co wpływa na erekcję?

 • Czy zła dieta wpływa na erekcję?

 1. Stres
  Stres jest jednym z największych zabójców libido. Zestresowany organizm produkuje dużo kortyzolu, który hamuje spontaniczność i zapobiega cieszeniu się życiem seksualnym. Do tego zestresowani mają wysokie ciśnienie, cierpią na bóle głowy i problemy ze skupieniem się. Wszystko to sprawia, że choć fizycznie są na randce, myślami mogą być zupełnie gdzie indziej. Warto przy tym wiedzieć, że stres to nie tylko odpowiedzialna praca ale też kłopoty zdrowotne, rodzinne czy inne codzienne zmartwienia a nawet brak pracy, który jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji.
 2. Używki
  Papierosy, alkohol czy narkotyki przy dłuższym stosowaniu mogą sprawić, że sprawność seksualna znacząco zmaleje. Bywa i tak, że po zażyciu dużej ilości środka przez kilka godzin nie jesteśmy w stanie stanąć na wysokości zadania. Alkohol odpręża ciało, co w sypialni może rodzić frustrację. Z kolei narkotyki mogą zatamować dopływ krwi do organów seksualnych lub zwyczajnie sprawić, że nie będziemy w nastroju na randkę. 
 3.  Zła dieta
  Do prawidłowego funkcjonowania całego ciała niezbędne są wszystkie substancje mineralne i witaminy. W przypadku osób, które odżywiają się głównie fastfoodami, słodyczami czy kanapkami z białego pieczywa mogą pojawić się niedobory. Brak żelaza sprawi, że krew nie będzie skutecznie pompowana do organów seksualnych a niedobór kwasów tłuszczowych zahamuje przesyłanie impulsów nerwowych pomiędzy mózgiem a poszczególnymi częściami ciała.
 4.  Brak ruchu
  Choć mówi się, że seks to najlepsze ćwiczenie, również to ćwiczenie wymaga rozgrzewki. Ciało, które nie zażywa ruchu może wolniej odpowiadać na impulsy płynące z mózgu i być mniej sprawne, co odbija się również w łóżku. Duży brzuch czy wałki tłuszczu mogą też blokować organy seksualne i fizycznie uniemożliwiać pełną sprawność fizyczną. Do tego dochodzi związane z brakiem ruchu uczucie zmęczenia, apatii i przygnębienia, które również wpływa na aktywność seksualna.
 5. Psychika
  Psychika to największy zabójca erekcji. Mężczyzna, który nie czuje się dobrze we własnej skórze, nie jest pewien tego, co robi i boi się działać, może nabawić się erekcji mimo że fizycznie jest zdrowy. W wyniku np. żartów z jego męskości może nabrać przekonania, że faktycznie coś mu dolega i nie spisywać się w łóżku.
 6. Niewłaściwa odzież
  Również nieodpowiednio dobrany strój może sprawić, że erekcja się nie pojawi lub będzie mniej spektakularna, niż zazwyczaj. Do takich zabójców erekcji należą obcisłe stroje, które blokują przepływ krwi do organów seksualnych. Warto zainwestować w majtki w odpowiednim rozmiarze i mniej obcisłe spodnie, gdy mamy problemy z erekcją.
potencja impotencja zaburzenia erekcji problem z erekcją problem z erekcją przyczyny
Komentarze
Dodano: 21 Październik 2015
Autor: Stonóg
Ocena:
Prezydent Duda nieślubna córka!
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach