45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu!

Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu!Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu!

Nadmiar wody w organizmie może być wynikiem diety, stylu życia, przyjmowanych używek lub rzadziej - skłonności genetycznych. Owocuje opuchniętym ciałem, problemami z chudnięciem i dolegliwościami w obrębie nóg. Co zrobić, by walczyć z tą nieprzyjemną przypadłością?

  • Co powoduje nadmiar wody w organiźmie?

  • Jak się pozbyć nadmiaru wody?

Na początek warto rozprawić się z popularnym mitem na ten temat. Jeśli cierpimy na nadmiar wody w organizmie nie oznacza to, że powinniśmy przestać pić wodę! Woda zawiera minerały i mikroelementy, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu; stanowi też najlepsze naturalne lekarstwo i tonik odżywiający. Odwodnienie się to bardzo ciężki stan, do którego nie wolno dopuszczać, bo może się kończyć osłabieniem, niedoborem składników mineralnych, niewydolnością organów i śmiercią.

Jednak nie zmienia to faktu, że nadmiar wody w organizmie również może być bardzo uciążliwy. Owocuje przede wszystkim opuchlizną ciała i nóg, co szczególnie uciążliwe np. przy chodzeniu. Poza tym sprawia, że mimo diety waga nie będzie wskazywać ubytku kilogramów, brzuch będzie wzdęty i będziemy czuć się ociężali.

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

  1. Na początek warto sprawdzić, czy w naszej diecie nie ma zbyt dużo soli. To ona sprawia, że ciało staje się napuchnięte a woda nie wydala się prawidłowo. Warto zwrócić też uwagę na obecność w diecie wody wysokosodowej. Jeśli mamy problem z zatrzymywaniem wody w organizmie, wybierajmy wodę niskosodową i ograniczmy spożycie soli.
  2. Wbrew pozorom jeśli cierpimy na tą przypadłość, nie musimy ograniczać ilości spożywanej wody a wręcz przeciwnie – musimy pobudzić nerki do wydalania złogów i wzmożonej pracy a najłatwiejszym sposobem jest właśnie dostarczanie sobie wielu płynów. Jeśli nie lubisz pić wody, sięgaj po zupy. Poza tym są też owoce takie, jak jabłka, truskawki, winogrona czy arbuzy, które w większości składają się z wody. Istnieje dużo wodnych ale przy tym smacznych potraw, takich jak zupy-kremy, lody wodne czy herbatki owocowe.
  3. Jednym z produktów, które obok soli najbardziej zatrzymują wodę w organizmie, jest alkohol. Dlatego jeśli wieczory upływają ci przy solonych orzeszkach i piwie, to zatrzymywanie wody w organizmie masz jak w banku. Warto ograniczyć alkohol na rzecz innych form relaksu i rozrywki.
  4. Ważna jest też ilość ruchu. Najczęściej na obrzęki wywołane nadmiarem wody skarżą się osoby, które nie ruszają się regularnie lub spędzają całe dnie na siedząco. Wystarczy zacząć od krótkich spacerów lub kilku razy basenu w tygodniu, by zauważyć różnicę.
opuchlizna nadmiar wody w organizmie zastoje nadmiar wody zatrzymywanie wody
Komentarze
Dodano: 08 Maj 2016
Autor: ju$tyna
Ocena:
no właśnie, nie raz słyszałam błędnie pokutującą opinię, żeby ograniczać płyny przy tej przypadłości, a jest zgoła odwrotnie
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach