45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Poranna erekcja - wstydliwy problem, czy codzienne zjawisko?

Poranna erekcja -  wstydliwy problem, czy codzienne zjawisko?Poranna erekcja - wstydliwy problem, czy codzienne zjawisko?

Wielu mężczyzn co rano doświadcza porannej erekcji. Na wstępie należy wyjaśnić jedną, bardzo ważną rzecz- dotyczy ona każdego. Zarówno młodych chłopaków, jak i starszych, dojrzałych mężczyzn. Chociaż być może, w Polsce nadal jest to temat tabu, to w rzeczywistości wszyscy mężczyźni mogliby dużo na ten temat powiedzieć.

  • Co oznacza poranna erekcja?

  • Czy poranna erekcja jest normalna?

Na pewno niejednokrotnie każdy mężczyzna zastanawiał się, skąd bierze się to zjawisko. Jest na ten temat wiele teorii. Między innymi taka, że jego przyczyną jest ucisk na rdzeń kręgowy, który spowodowany jest pełnym pęcherzem. Ma ona stanowić zabezpieczenie, dzięki któremu mężczyzna nie odda moczu podczas snu. Teoria ta jest jednak mało wiarygodna, przecież także w ciągu dnia niejednokrotnie zdarza się mieć pełny pęcherz, a przy tym erekcja nie występuje.

Kolejna teoria mówi, że przyczyną jest sen, który aktualnie znajduje się w fazie REM. Podczas tej fazy organizm nie wydziela odpowiedniej dawki noradrenaliny, za to do głosu dochodzi testosteron. Właśnie wtedy podczas snu dochodzi do erekcji. Warto tutaj zauważyć, że kobiety mogą mieć, analogicznie, tzw. „wzwód łechtaczkowy”.

Właśnie podczas fazy REM najczęściej dochodzi do przebudzenia. To dlatego bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy mężczyzna budzi się i ma erekcję. Bardzo często zjawisko to utrudnia oddawanie moczu nad ranem.

Poranna erekcja wskazuje na to, że mężczyzna jest zdrowy i pełen sił witalnych. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i nie jest to absolutnie nic wstydliwego. Najczęściej występuje ona między 4:00 a 8:00 rano, czego dowodzą lekarze. Konkretny czas jej pojawienia się jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań każdego mężczyzny, dlatego trudno podać bardziej precyzyjny czas.

Odpowiadając szerzej na pytanie, czy poranna erekcja jest zjawiskiem niepokojącym trzeba zaznaczyć, że jest całkowicie odwrotnie. To jej notoryczny brak powinien być powodem do zastanowienia, a gdy zdarza się to częściej, należy zasięgnąć porady lekarza. Poranna erekcja świadczy przede wszystkim o pełnej sprawności seksualnej mężczyzn. Gdy nie występuje może to oznaczać impotencję spowodowaną brakiem odpowiedniej ilości testosteronu lub problemach w układzie nerwowym. Warto też, dla uspokojenia wszystkich zaniepokojonych mężczyzn podkreślić, że nie tylko poranna erekcja nie jest czymś nienormalnym. Lekarze twierdzą, że każdy mężczyzna powinien mieć w ciągu nocy nawet trzy wzwody.

erekcja
Komentarze
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Karolina
Ocena:
Lubię zaskoczyc męża i skorzystać z takiej porannej erekcji :p
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach